مانور پیش گیری از هاری در زابل اجرائی شد

مانور پیش گیری از هاری در زابل اجرائی شد

به گزارش آبیاری ایرنا- رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای دامی و مسوول پدافند غیرعامل اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مانور پیش گیری از هاری در زابل با تشکیل و اعزام اکیپ های مشترک دامپزشکی و ادارات مربوطه و همکاری فرمانداری و اعزام به مناطق روستایی این شهرستان اجرائی شد.


دکتر ویدا معزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هدف از برگزاری این مانور پیش گیری از بیماری هاری و ارائه اقدامات پیشگیرانه بود.
وی عمده اقدامات انجام شده در جریان این مانور را قلاده گذاری وصدور شناسنامه برای سگ های صاحب دار، برگزاری کلاس آموزشی وترویجی برای روستاییان و واکسیناسیون بیش از۵۰ قلاده سگ صاحب دار و گله عنوان نمود.
رییس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای دامی اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: از شروع سالجاری تا حالا حدود یک هزار و ۲۰۰ قلاده سگ صاحبدار در منطقه سیستان بصورت رایگان از طرف اکیپ های دامپزشکی ضد این بیماری واکسینه شده اند.
وی با اشاره به مضرات بیماری هاری بیان کرد: یکی از مهم ترین بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان هاری است که موجب عفونت حاد سیستم اعصاب مرکزی شده و همه پستانداران خون گرم در معرض مبتلاشدن به این بیماری هستند و با انجام واکسیناسیون سالیانه می توان به کاهش موارد هاری کمک کرد.
معزی به دامداران سفارش کرد: تلفات و یا هرگونه بروز رفتار غیر عادی درحیوانات را در اسرع وقت به ادارات دامپزشکی اطلاع داده و از رها سازی لاشه دام تلف شده در محیط اجتناب کنند.


منبع:

1400/08/13
20:29:26
5.0 / 5
555
تگها: آموزش , بهداشت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد