مدیركل شیلات استان بوشهر:

اختصاص بیشتر از ۲۱۸ میلیارد تومان مشکلات صیادان بوشهر را حل می کند

اختصاص بیشتر از ۲۱۸ میلیارد تومان مشکلات صیادان بوشهر را حل می کند

به گزارش آبیاری ایرنا- مدیرکل شیلات استان بوشهر اظهار داشت: مصوبه های شیلاتی ششمین سفر استانی رئیس جمهوری و اختصاص ۲۱۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار، مشکلات صیادان این استان را حل می کند.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی بازدار روز سه شنبه در بازدید از زیرساخت های صیادی و آبزی پرورش شهرستان های دیر، کنگان و عسلویه در جمع نمایندگان صیادان این مناطق اضافه کرد: اختصاص ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بندر صیادی خورخان بندر دیر و ۱۰ میلیارد تومان برای لایروبی بندر صیادی نخل تقی در جنوب استان بوشهر همچون این مصوبه ها برای جنوب این استان است که در کنار ردیف های ملی و استانی امید می رود مشکلات صیادان این ۲ منطقه برطرف شود.
بازدار، اختصاص ۲۵ میلیارد تومان برای راه اندازی شبکه موقت انتقال برق و شبکه داخلی شهرک شیلاتی رودشور شمالی، سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای تکمیل لایروبی اسکله صیادی بندر لاور ساحلی، ۱۴۰ میلیارد تومان برای تأمین شبکه برق مزارع پرورش میگو (احداث پست برق مزارع) و واگذاری بندر صیادی جفره به سرمایه گذار بخش خصوصی با دادن مشوق های مالی مناسب که ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری را به دنبال دارد از دیگر مصوبه های این سفر در بخش شیلات است.
مدیرکل شیلات استان بوشهر اظهار داشت: برای حل مشکلات صیادان مناطق جنوبی استان بوشهر و بهسازی زیرساخت های صیادی این مناطق پیگیری های خوبی به عمل آمده و امیدواریم با تخصیص منابع مالی از ردیف های استانی و ملی و بهره گیری از مشارکت بخش غیردولتی پاسخگوی خواسته های این قشر زحمت کش باشیم.
بازدار افزود: شیلات از سرمایه گذاری بخش خصوصی در اجرای طرح های آبزی پروری در این مناطق حمایت های فنی و مالی می کند و محدودیت خاصی در این حوزه وجود ندارد.
بازدار ضمن اشاره به بازدید از طرح بازار آبزیان در پسکرانه بندر صیادی نخل تقی که با مشارکت شهرداری نخل تقی اجرا شد اضافه کرد: عملکرد شهرداری در این حوزه ستودنی است و امیدواریم با هماهنگی با تعاونی صیادی و عرضه مستقیم ماهی در این بازار، ضمن حذف واسطه ها و کاهش قیمت خرید برای مصرف کننده، الگویی برای سایر مناطق استان بوشهر شود.
رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت، در چارچوب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم بامداد روز جمعه ۱۶ مهرماه سالجاری به استان بوشهر سفر کردند.
در این سفر هیات دولت سیزدهم ۱۱۱ طرح و توافقنامه برای محرومیت زدایی، توسعه زیرساختی و رونق اقتصادی استان بوشهر تصویب کرد که سبب امیدواری مردم این استان شده است.منبع:

1400/08/18
21:00:05
5.0 / 5
705
تگها: آب , سفر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد