تصمیم ستاد تنظیم بازار:

قیمت رسمی ۲۰ کالای اساسی تا ۲۴ ساعت آینده اعلام می شود

قیمت رسمی ۲۰ کالای اساسی تا ۲۴ ساعت آینده اعلام می شود

به گزارش آبیاری جلسه ستاد تنظیم بازار به ریاست معاون اول رئیس جمهوری بر تشدید نظارت ها و تشکیل ستادهای استانی تاکید و مقرر شد قیمت ۲۰ کالای اساسی ظرف ۲۴ ساعت آینده از جانب وزارت جهاد کشاورزی و سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با همکاری سایر نهادهای مرتبط محاسبه و اعلام گردد.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول ریاست جمهوری، محمد مخبر در این نشست از نوسان قیمت ها بعنوان یکی از اصلی ترین دغدغه های امروز مردم و مسئولان کشور یاد کرد و اظهار داشت: باید با برنامه ریزی دقیق و اتخاذ تصمیمات و تدابیر لازم، نسبت به ساماندهی این وضعیت اقدام گردد.
معاون اول رئیس جمهوری ضمن اشاره به گزارش های دستگاههای ذیربط و بازدیدهای مستمر از فروشگاه ها و رصد قیمت کالاهای اساسی، اضافه کرد: باآنکه کالاهای اساسی به وفور در فروشگاه ها موجود است اما اختلاف قیمت ها مردم را آزار می دهد که باید با تشدید نظارت ها، با متخلفین برخورد شود.
در این جلسه مقرر شد جهت پیشگیری از قیمت گذاری سلیقه ای برخی فروشندگان و نوسانات بازار و امکان اعمال قانون درمورد متخلفین، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ظرف ۲۴ ساعت لیستی از مهم ترین کالاهای ضروری و اقلام پرمصرف خانوار را احصا و قیمت گذاری کرده و در اختیار مردم و بازرسین قرار دهند تا افراد سودجو و فروشندگان متخلف شناسایی و به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی شوند.
در این جلسه که وزرای کشور، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، دادگستری، راه و شهرسازی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان بسیج مستضعفین هم حضور داشتند، گزارشی از اقدامات انجام شده برای عرضه فراوان مرغ منجمد و تخم مرغ با قیمت مصوب عرضه شد.
در این نشست همینطور تفاهمنامه ای جهت استفاده از ظرفیت های مردمی برای همکاری با وزارت صمت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت دادگستری و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و هم تعزیرات حکومتی به امضا رسید تا فرآیند تشدید نظارت و بازرسی ها و برخورد با گرانفروشی در بازار هرچه زودتر آغاز شود.
مطابق این توافق، سازمان بسیج مستضعفین، مسئول فعال سازی ظرفیت های مردمی برای مقابله با گرانفروشی و تخلفات احتمالی شد تا با نظارت مردمی بر چرخه تولید و توزیع، گزارش گری و نظارت بر بازار به نحو مطلوب انجام پذیرد.
ضرورت تشکیل ستادهای استانی تنظیم بازار و ابلاغ وزیر کشور به استانداران سراسر کشور از دیگر مصوبات این جلسه بود.
معاون اول رئیس جمهوری در این نشست از نوسان قیمت ها بعنوان یکی از اصلی ترین دغدغه های امروز مردم و مسئولین کشور یاد کرد و اظهار داشت: باید با برنامه ریزی دقیق و اتخاذ تصمیمات و تدابیر لازم، نسبت به ساماندهی این وضعیت اقدام گردد.
مخبر ضمن اشاره به گزارش های دستگاههای ذیربط و بازدیدهای مستمر از فروشگاه ها و رصد قیمت کالاهای اساسی، عنوان کرد: باآنکه کالاهای اساسی به وفور در فروشگاه ها موجود است اما اختلاف قیمت ها مردم را آزار می دهد که باید با تشدید نظارت ها، با متخلفین برخورد شود.


منبع:

1400/08/21
13:16:49
5.0 / 5
765
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد