گوترش:

دستاورد کنفرانس آب و هوایی کوپ ۲۶ کافی نیست

دستاورد کنفرانس آب و هوایی کوپ ۲۶ کافی نیست

به گزارش آبیاری دبیرکل سازمان ملل متحد اظهار داشت: نتایج حاصل از کنفرانس آب و هوایی سازمان ملل معروف به کوپ ۲۶ (COP26) کافی نیست.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، "آنتونیو گوترش"، دبیرکل سازمان ملل متحد اظهار داشت: نمایندگان کشورهای حاضر در کنفرانس آب و هوایی گلاسگو نتوانستند در مورد برخی از اهداف مهم آب و هوایی به توافق برسند.
وی ادامه داد: نتیجه کنفرانس آب و هوایی سازمان ملل یک سازش و توافق و منعکس کننده منافع، تناقضات و اراده سیاسی در جهان امروز است. این یک گام مهم می باشد، اما کافی نیست.
او خواهان تسریع اقدامات برای مقابله با تغییرات اقلیمی شد تا هدفِ پیشگیری از افزایش بیشتر از ۱.۵ درجه سانتیگرادی دما محقق شود.
دبیرکل سازمان ملل متحد تصریح کرد: حالا زمان آن است تا در وضعیت اضطرار قرار گیریم. ما باید به یارانه سوخت های فسیلی آخر دهیم، زغال سنگ را به تدریج حذف و کربن را قیمت گذاری نماییم و از جوامع صدمه پذیر در مقابل نتایج نامطلوب تغییرات آب و هوایی محافظت نماییم.
او همینطور از شرکت کنندگان کنفرانس کوپ ۲۶ خواست تا تعهد ۱۰۰ میلیارد دلاری آب و هوایی برای پشتیبانی از کشورهای درحال توسعه را عملی کنند.
به گزارش آبیاری به نقل از اسپوتنیک نیوز، گوترش اظهار داشت: ما در این کنفرانس به این اهداف نرسیدیم و موانعی در راه پیشرفت وجود دارد. اولویت اصلی باید محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای باشد و در ۱۰ سال آینده تا ۴۵ درصد کاهش پیدا کند.
منبع:

1400/08/23
22:53:49
5.0 / 5
743
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد