کیفیت قابل قبول هوای پایتخت

کیفیت قابل قبول هوای پایتخت

به گزارش آبیاری برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(۲۶آبان ماه) هوای تهران در محدوده قابل قبول قرار گرفت که ناشی از وزش باد موثر و حاکمیت شرایط ناپایدار است.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا بنابر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز(۲۶ آبان ماه) با وزش باد مؤثر و حاکمیت شرایط ناپایدار جوی کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت. تداوم شرایط مساعد جوی در طول روز با احتمال بارش رگبار پراکنده در بعضی ساعات بعدازظهر از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی می ماند.

کاهش تدریجی تندی باد تا اواخر وقت چهارشنبه همراه با ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد پیشبینی می شود. افزایش نسبی تندی باد تا بامداد روز پنجشنبه (۲۷ آبان ماه) سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد هرچند افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد.

پایداری جوی در طول روز به تدریج شرایط مناسب برای تجمع آلاینده ها را فراهم خواهد نمود. همینطور با عدم وزش باد مؤثر تا شامگاه پنجشنبه و افزایش ترافیک در مناطق پرتردد افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۴ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

منبع:

1400/08/26
23:18:42
5.0 / 5
668
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد