معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان:

هیچ یک از صنایع اصفهان مجوز استفاده از مازوت را ندارند

هیچ یک از صنایع اصفهان مجوز استفاده از مازوت را ندارند

به گزارش آبیاری اصفهان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان ضمن اشاره به احتمال تعطیلی کوره های آجرپزی، اظهار داشت: تا این لحظه هیچ مجوزی به هیچ صنعتی در اصفهان جهت استفاده از سوخت دوم داده نشده است.مهران زینلیان در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به وضعیت قرمز آلودگی هوای شهر اصفهان و نگرانی استفاده صنایع از سوخت دوم، اظهار نمود: طی چند روز گذشته که آلودگی اصفهان در وضعیت قرمز قرار داشت، هیچ یک از صنایع استان اصلا از سوخت دوم استفاده نکردند و در این خصوص هماهنگی و مکاتبات لازم صورت گرفته است.

وی ضمن اشاره به این که تا این لحظه هیچ واحد صنعتی و تولیدی در اصفهان مجاز به استفاده از سوخت دوم نیست، اضافه کرد: همینطور بعدازظهر گذشته هم کمیته اضطرار هوا برای چندمین بار طی هفته گذشته برگزار شد و تمام سازمان ها همچون محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی، اداره هواشناسی، سازمان صمت و... در آن حضور داشتند و موارد آلودگی هوا درحال رصد است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه با عنایت به افزایش آلودگی هوا طی فردا و پس فردا تمهیدات لازم برای کاهش آلودگی هوا پیشبینی شده است، اظهار داشت: مقرر است دستگاههای مربوطه شرایط آلودگی را به صورت مداوم رصد کنند و بمحض این که شاخص ها از مرز مجاز عبور کند، هشدارها و اخطارهای لازم را به شهروندان خواهیم داد.

وی درباره محدودیت های تردد در شرایط قرمز آلودگی هوا، اظهار نمود: هم اکنون تنها طرح زوج و فرد اجرا می شود و از طرفی تا امروز ظهر شرایط آلودگی هوا رصد می شود و در صورتیکه شاخص ها از مرز اخطار عبور کند حتما محدودیت هایی برای تردد خواهیم داشت.

زینلیان درباره محدودیت تأمین گاز صنایع به علت سرمای هوا و افزایش مصرف بخش خانگی، اظهار داشت: تا این لحظه هیچ مجوزی به هیچ صنعتی در اصفهان جهت استفاده از سوخت دوم داده نشده است و مدیران سازمان صمت هم صنایع مستقر در شعاع ۵۰ کیلومتری اصفهان را به صورت ویژه رصد و کنترل می کنند.

وی اضافه کرد: صنایع آلاینده هم باید ساعات کار خویش را متناسب با میزان آلایندگی کم کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان درباره آلودگی کوره های آجرپزی هم توضیح داد: تابحال برای کاهش ساعات کاری به حدود ۵۰ کوره آجرپزی در اصفهان اخطار داده شد است و سازمان صمت این مورد را به آنها ابلاغ کرده است، از طرفی محیط زیست وضعیت هوا را پایش مستمر می کند و بمحض این که شاخصهای آلودگی هوا افزایش یابد، احتمال تعطیلی کوره های آجرپزی وجود دارد.

وی درباره احتمال تعطیلی ادارات با عنایت به وضعیت قرمز آلودگی هوا نیز، اظهار داشت: هم اکنون در دستور کار ستاد آلودگی هوا اصفهان تعطیلی ادارات مطرح نیست.

منبع:

1400/09/02
23:37:20
5.0 / 5
627
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد