ادامه کیفیت هوای ناسالم پایتخت برای گروههای حساس

ادامه کیفیت هوای ناسالم پایتخت برای گروههای حساس

آبیاری: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز پنجشنبه نیز تهران در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد و با ادامه پایداری و سکون جو تا ساعات پایانی جمعه همراه با ترافیک شامگاهی، برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد پیش بینی می شود.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که در صبحگاه روز پنجشنبه (۴ آذر ۱۴۰۰) در مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر است.
با حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد. با عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت پنجشنبه هم زمان با افزایش ترافیک به تدریج بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت. با افزایش تندی باد تا بامداد روز جمعه (۵ آذر ۱۴۰۰) و هم کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.
همینطور در طول روز از تندی باد کاسته خواهد شد که از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود. با تداوم پایداری و سکون جو تا ساعات پایانی جمعه همراه با ترافیک شامگاهی برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد پیشبینی می شود.
آلاینده شاخص هوای پایتخت هم طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۱ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.
منبع:

1400/09/05
13:33:04
5.0 / 5
885
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد