وزیر جهاد كشاورزی:

موسسه رازی آماده تحویل ۱۰۰ میلیون دز واکسن کرونا تا سال آینده است

موسسه رازی آماده تحویل ۱۰۰ میلیون دز واکسن کرونا تا سال آینده است

به گزارش آبیاری وزیر جهاد کشاورزی از آمادگی موسسه رازی برای تحویل ۱۰۰ میلیون دز واکسن کرونا تا شهریور ماه سال آینده اطلاع داد.


سید جواد ساداتی نژاد روز پنجشنبه در نشستی که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در موسسه رازی مستقر در کرج برگزار شد با اشاره به اینکه محصولات این موسسه بخصوص در بخش کرونا مشتری خارجی هم دارد، تصریح کرد: با این وجود اعتقاد ما بر این است که اول در داخل از واکسن تولیدی این موسسه حمایت شود تا بر این اساس بتواند نسبت به صادرات هم اقدام نماید.
وی ضمن اشاره به ظرفیت های موسسه رازی اظهار داشت: تصور اینکه اگر مووسسه رازی هم در عرصه تولید واکسن انسانی و دامی فعال نبود چه مسایلی رخ می داد، غیر قابل باور است.
ساداتی نژاد عنوان کرد: از طرفی اگر این حجم تولید واکسن از جانب این موسسه نبود با عنایت به امنیت غذایی و انسانی فوق العاده ای که این موسسه دارد و در واقع رقیب ندارد، معلوم نبود که تا چه میزان می بایست ارز می دادیم.
وی افزود: بر این اساس شاید اولین جایی که باید برای واکسن کرونا به آن مأموریت می دادیم و لاغیر، مووسسه رازی بود و شاید هم در این رابطه نامهربانی کرده باشیم.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: با این وجود این موسسه و تمام فعالان آن و مجموعه پژوهشی اش بر روی این مورد به صورت علمی و تخصصی با هدف برآورده کردن نیاز کشور و آینده و با جسارت کار کردند.
ساداتی نژاد با اشاره به اینکه رازی دانشمندان قابل تقدیری دارد، عنوان کرد: در این موسسه از لحاظ تکنیکی یک رده بالاتر از واکسن های دنیا حرکت شده و در واقع حرکتی که برای ساخت واکسن کرونا انجام دادند یک کار معمولی نبود بلکه با تخصص و تحقق آنرا انجام دادند.
وی در ادامه ضمن اشاره به این که رازی از جنس وزارت بهداشت است، خاطرنشان کرد: این موسسه تنها یک کارخانه تولیدی نیست بلکه رازی مجموعه ای از کارخانه، دانشمند، استاد و دانشجو است که با یکدیگر این لوکوموتیو را به حرکت درآورده اند.
ساداتی نژاد اظهار داشت: بر همین مبنا انتظار ما از وزارت بهداشت این است که به این لوکوموتیو که در واقع خانه این وزارت خانه است، بیشتر از همیشه توجه و حمایت شود.
وی اظهار داشت: خواهش ما این است که با این نگاه مشترک پیش برویم، رازی دارایی وزارت بهداشت و پشتوانه سلامت مردم ایران است که در این بین نیاز است در بحث خرید واکسن به این موسسه حمایت های لازم صورت بگیرد.
وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: باید با تلاش و پشتیبانی از این موسسه، کمک نماییم تا رازی هر چه بیشتر رو به جلو حرکت نماید.
وی با اشاره به اینکه رازی تا شهریور ماه آمادگی عرضه ۱۰۰ میلیون دز واکسن کرونا را دارد اظهار داشت: نیاز است تا در شتاب بخشی روند تولید هفت واکسن دیگر این موسسه هم حمایت های لازم صورت بگیرد.منبع:

1400/09/05
21:18:27
5.0 / 5
981
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد