مدیرعامل شركت خدمات حمایتی كشاورزی:

کود دی آمونیوم فسفات در سبد حمایتی کشاورزان قرار گرفت

کود دی آمونیوم فسفات در سبد حمایتی کشاورزان قرار گرفت

آبیاری: مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، از قرارگیری کود «دی آمونیوم فسفات» در سبد کودی شرکت خدمات حمایتی آگاهی داد.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «حمید رسولی» اضافه کرد: بنابر دستور وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم قرارگیری کودهای دی آمونیوم فسفات در سبد کودی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، باتوجه به فوریت اجرائی، این مساله در دستور کار این شرکت قرار گرفت.
وی گفت: بعد از انجام تشریفات اداری و گرفتن مجوزهای لازم، مناقصه خرید کود مذکور برگزار و از روز چهارشنبه سوم آذرماه سال جاری و بعد از دو سال بار دیگر کود دی آمونیوم فسفات در سبد کودی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قرار گرفت.
رسولی اشاره کرد: نخستین محموله این کود از مبداء پتروشیمی رازی واقع در بندر امام خمینی (ره) به مقصد استان فارس بارگیری و حمل شد.
به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، بر طبق بررسی های موسسه تحقیقات خاک و آب نیاز کودی خاک های کشاورزی کشور ۳۳۰ کیلوگرم در هر هکتار است.
طبق آمارها در سال ۹۹، یک میلیون و ۹۹۲ هزار تن کود اوره توسط وزارت جهاد کشاورزی توزیع شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل بیش از ۳۰۰ هزار تن افزایش داشته است.
همچنین سالیانه تا ۶۰۰ هزار تن انواع کودهای فسفاته و پتاسه نیز تامین و توزیع می شود.
پیش از این مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در قالب طرح خودکفایی کودهای کشاورزی از نهایی شدن پنج طرح بزرگ برای تامین کودهای فسفات و پتاس مورد نیاز و بی نیازی از واردات دراین زمینه آگاهی داده بود برای اینکه بخش قابل توجهی از کودهای فسفات و پتاس کشور وارد می شود، بدین سبب برای تولید داخلی با مشکل عمده مواد اولیه، محدودیت خاک فسفات و پتاس و کارخانجاتی که خاک را متناسب با نیاز کشور تولید کنند روبه رو بودیم.


منبع:

1400/09/07
14:36:33
5.0 / 5
1047
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد