آخرین وضعیت پرونده قضایی مهشاد وریحانه

آخرین وضعیت پرونده قضایی مهشاد وریحانه

به گزارش آبیاری وکیل اولیای دم مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی اظهار داشت: در پرونده تصادف اتوبوس خبرنگاران، راننده بعنوان متهم اول و سه مدیر وقت سازمان حفاظت محیط زیست بعنوان متهم ردیف دوم مقصر شناخته شده اند.پرتو برهانپور در گفتگو با ایسنا افزود: بازجو دادسرای نقده به پنج علت افترا راننده و سه نفر از مدیران سازمان محیط زیست را محرز تشخیص داده و قرار نهایی از جانب دادستان عمومی و انقلاب نقده تایید شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: در این شرایط پرونده به دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان غربی ارومیه با قرار عدم صلاحیت ارجاع شده است. بر طبق این قرار، راننده اتوبوس به سبب بی احتیاطی در رانندگی متهم ردیف اول شناخته شده است.

وکیل اولیای دم مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی افزود: مسؤلان هماهنگی سفر خبرنگاران برای بازدید از پروژه های احیای دریاچه ارومیه یعنی مدیرکل محیط زیست استان آذربایجان غربی، رئیس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه و رئیس اداره محیط زیست شهرستان ارومیه متهمان ردیف دوم شناخته شده اند. از آنجاییکه رسیدگی به اتهامات مدیران دولتی در صلاحیت دادگاه کیفری مرکز استان محل وقوع جرم است، ازاین رو پرونده با صدور قرار مستدل و مستند با مبحث عدم صلاحیت به دادسرای ارومیه ارسال شده و کارشناسی و سایر امور در آنجا صورت خواهد گرفت.

برهانپور ضمن اشاره به افترا این افراد خاطرنشان کرد: افترا این افراد بی مبالاتی و قصور مسؤلان هماهنگی سفر است که به سبب تأمین نکردن وسیله نقلیه متناسب با شرایط راه و جغرافیای این منطقه و بدون هماهنگی با مسؤلان ایمنی ترافیک به فوت مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی منجر گردید.

وی با اشاره به اینکه قصور مسؤلان هماهنگی سفر محرز تشخیص داده شده است، اظهار داشت: بازجو در مفاد قرار تصریح کرده است که با عنایت به تضاد نظر هیئت سه نفره کارشناسی با اوضاع و احوال مسلم پرونده، این نظر فاقد اعتبار و وجاهت است ازاین رو بازجو این نظریه را که در خصوص قصور صد درصدی راننده اتوبوس است باطل اعلام نموده است.

برهانپور در انتها از احتمال افزایش تعداد متهمان در دادسرای مرکز آذربایجان غربی اطلاع داد.

منبع:

1400/09/09
23:31:53
5.0 / 5
966
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد