رییس اتاق تجاری بوشهر:

میز ملی خرما هر سال به یک استان واگذار شود

میز ملی خرما هر سال به یک استان واگذار شود

ایرنا- رییس اتاق تجاری استان بوشهر اظهار داشت: باتوجه به بحث واگذاری میز خرمای کشور به بخش خصوصی و اتاق تجاری و تجربه چندین ساله بوشهر دراین زمینه پیشنهاد می شود، این میز هر سال به یک استان تولید کننده خرما واگذار شود.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، خورشید گز درازی چهارشنبه شب در میز ملی خرما در شهر برازجان شهرستان دشتستان اضافه کرد: چنانچه میز ملی خرما به اتاق تجاری بوشهر واگذار شود تلاش خواهد شد این میز به کشور و استان معرفی و بعد از آن به تناسب هر سال به یکی از استانهای خرماخیز واگذار تا از ظرفیت این میز بهره مندی خوبی حاصل شود.
وی افزود: برون سپاری و واگذاری امور به بخش خصوصی، مجموعه اتاق تجاری و تشکل های زیرمجموعه می تواند این تشکل ها را باتوجه به شرح وظیفه ای که دارند چابک تر کند که این امر نقش زیادی در اقتصاد کشور خواهد داشت.
گزدرازی با تاکید بر ضرورت پرداختن به اصل برون سپاری و واگذاری برخی مسئولیت ها به بخش خصوصی اظهار داشت: همانطور که برون سپاری در وزارت نیرو در مورد خانه صنعت و معدن در دستور کار قرار گرفته است انتظار می رود در وزارت جهاد کشاورزی نیز قسمتی از این مسئولیت ها به بخش خصوصی زیرمجموعه اتاق تجاری واگذار شود تا زمینه ای برای ارائه خدمت فراهم گردد.
وی تصریح کرد: همین طور انتظار می رود نمایشگاه و جشنواره بین المللی خرمای بوشهر بعنوان یک نمایشگاه تخصصی و ملی در تقویم وزارت جهاد کشاورزی تصویب شود تا به این وسیله از همه ظرفیت های کشور برای هرچه بهتر برگزار کردن این رویداد مهم استفاده گردد.
گزدرازی با اشاره به تاثیر بد وضع عوارض بر خرما و بازارهای هدف اظهار داشت: این اقدام لطمه زیادی به بخش خصوصی و محصول خرما وارد کرد به نحوی که هنوز هم این اقدام بازار خرما و بازارهای هدف را تحت تاثیر خود گذاشته است.
وی افزود: اولین نمایشگاه خرما در سال ۹۷ و دومین نمایشگاه و نخستین میز ملی خرما در سال ۹۸ در بوشهر برگزار و مسائل مربوط به این محصول از تولید تا بسته بندی و صادرات بررسی و مورد توجه زیادی قرار گرفت.
وی بیان کرد: نمایشگاه خرما در سال ۹۹ باتوجه به شرایط کرونائی برگزار نشد و امسال با هماهنگی دستگاه های مختلف استان بوشهر و فعالان بخش خصوصی و اتاق تجاری با رعایت الزامات بهداشتی جشنواره، نمایشگاه و میزملی خرما انجام شد.
گزدرازی یادآورشد: انتظار است مصوبه های این جلسه های کارشناسی بوسیله میز خرما پیگیری و به نحوی اجرای مصوبه ها رصد شود تا به این وسیله زمینه رونق بازار خرما در استان بوشهر و کشور فراهم گردد.
میز ملی توسعه صادرات خرما درحاشیه سومین نمایشگاه بین المللی تخصصی خرما دراستان بوشهر، روز چهارشنبه با حضور معاونان وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و شماری از مسئولان استانی و کشوری در شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان انجام شد.
در این جلسه نمایندگان اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، مدیران وزارتخانه های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و امور خارجه حضور دارند.
نمایشگاه بین المللی تخصصی خرما و صنایع وابسته به آن از ۹ آذر در محل نمایشگاه های بین المللی استان بوشهر افتتاح و تا روز جمعه ۱۲ این ماه ادامه دارد.
برگزاری همایش ملی خرما همچون برنامه های حاشیه این نمایشگاه در استان بوشهر است.

1400/09/12
11:19:25
5.0 / 5
957
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد