هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و وزش باد شدید هشدار داد

هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و وزش باد شدید هشدار داد

آبیاری: سازمان هواشناسی نسبت به رگبار باران، وزش باد شدید و كاهش محسوس دما در نقاط مختلف كشور هشدار داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت چهارشنبه (اول مردادماه) برای شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران، ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، شرق و ارتفاعات هرمزگان، پنجشنبه (۲ مردادماه) برای استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال زنجان، گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، شرق و ارتفاعات هرمزگان و جمعه (۳ مردادماه) برای شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، شمال اردبیل، شمال خراسان شمالی، ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، شرق و ارتفاعات هرمزگان، نیمه غربی کرمان، شرق و جنوب فارس پیش بینی می شود.

در ادامه این هشدار با اشاره به تشدید سرعت وزش باد آمده است: امروز (۳۰ تیرماه) وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در شمال سیستان و بلوچستان، نیمه شرقی و جنوب خراسان جنوبی، شرق کرمان، شرق هرمزگان رخ می دهد. اواخر وقت فردا (۳۱ تیرماه) هم وزش باد شدید در شرق مازندران و گلستان پیش بینی می شود و تا ظهر چهارشنبه (اول مردادماه) ادامه می یابد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی احتمال لطمه رسیدن به سازه های موقت و گلخانه ها، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیای سبک، شکسته شدن سرشاخه درختان، کاهش کیفیت هوا و دید افقی پیش بینی می شود و سازمان هواشناسی نسبت به محکم کردن سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها، احتیاط در رانندگی و حرکت با سرعت مطمئنه و سایر اقدامات پیشگیرانه سفارش می کند.

در بخش دیگری از این هشدار به شمالی شدن جریانات و کاهش محسوس دما اشاره و آورده شده است: از چهارشنبه (اول مردادماه) تا اواخر وقت پنجشنبه (2 مردادماه) کاهش ۸ تا ۱۲ درجه ای دما به ویژه دربیشینه دما در استان های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان پیش بینی و نسبت به کنترل دما، رطوبت و تهویه گلخانه ها، مرغداری ها و دامداری ها باتوجه به نوسانات دما سفارش می شود.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1399/04/30
22:46:08
5.0 / 5
1981
تگها: درخت , سفر , كیفیت , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد