افزایش آلودگی هوای شهرهای صنعتی

افزایش آلودگی هوای شهرهای صنعتی

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت طی امروز (14 آذرماه) از بارش باران در پنج استان غرب کشور آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اضافه کرد: بر طبق تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز(۱۴ آذرماه) در بیشتر نقاط کشور جوی پایدار و در مناطق صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده های جوی پیش بینی می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: از اواخر وقت امروز (۱۴ آذرماه) با گذر امواج تراز میانی جو در بخش هایی از استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و ایلام بارش باران گاهی وقوع رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می شود.

به گفته ضیاییان دوشنبه (۱۵ آذرماه) این شرایط در استانهای کرمانشاه، ایلام، همدان، لرستان، مرکزی و شمال خوزستان ادامه دارد و دراستان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز در استانهای قزوین، تهران و البرز بارش پراکنده انتظار می رود.

وی اضافه کرد: سه شنبه تا اوایل وقت پنجشنبه (۱۶ تا ۱۸ آذرماه) باردیگر انباشت غلظت آلاینده های جوی در مناطق پرتردد و صنعتی سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: اواخر وقت چهارشنبه و طی روز پنجشنبه (۱۷ و ۱۸ آذرماه) در نواحی شمال غرب، به تدریج غرب و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی با اشاره به خیزش گرد و خاک دربرخی استانها اظهار داشت: طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (۱۵ و ۱۶ آذرماه) در نوار شرقی کشور و بخش هایی از استانهای یزد، کرمان و سمنان وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک انتظار می رود.

به گفته ضیاییان اوایل وقت امروز (۱۴ آذرماه) خلیج فارس مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۵ آذر ماه) نیمه ابری و غبارآلود و به تدریج ابری و احتمال بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه ( ۱۶ آذرماه) صاف تا قسمتی ابری و به تدریج عبار محلی با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا ( ۱۴ و ۱۵ آذرماه) بندرعباس با دمای ۲۸ و۲۷ درجه سانتیگراد گرم ترین و ارومیه و تبریز با دمای ۹ و ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1400/09/14
12:23:11
5.0 / 5
693
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد