مجری طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری:

بیشتر از 90 درصد ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی تولید داخلی است

بیشتر از 90 درصد ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی تولید داخلی است

به گزارش آبیاری مجری طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: بیشتر از  ۹۰ درصد لوازم و تجهیزات سامانه های نوین آبیاری، تولید داخل است.


به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، «فریبرز عباسی» عصر امروز (یکشنبه چهاردهم آذرماه) در حاشیه ششمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، تجهیزات و سامانه های نوین آبیاری که در محل این نمایشگاه بین المللی برگزار شد، اضافه کرد: همینطور حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد لوازم و تجهیزات سامانه های نوین آبیاری که در این نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته، تولید داخل هستند و به صورت موردی بعضی از تجهیزات وارداتی هم از جانب شرکتهای داخلی که نمایندگی دارند، ارائه می شود.
وی درباره کیفیت این محصولات اظهار داشت: لوازم و تجهیزات سامانه های نوین آبیاری تولید داخل دارای کیفیت به نسبت خوبی هستند و از زوایای مختلفی ارزیابی می شوند به صورتی که این تولیدات دارای گواهی کنترل کیفیت هستند و خیلی از آنها بعد از بررسی از سازمان ملی استاندارد، تاییدیه دریافت می کنند.
عباسی با اشاره به اینکه تولیدات کارخانه ها و کارگاه های تجهیزات و لوازم سامانه های نوین آبیاری به صورت فصلی و مستمر ارزیابی می شوند، اضافه کرد: علاوه بر این، ما هم مشاور ناظران کنترل کیفی داریم که از محصولات نمونه گیری کرده و کیفیت آنها را کنترل می کنند.
وی درباره تأمین مواد اولیه تجهیزات و لوازم سامانه های نوین آبیاری خاطرنشان کرد: بخش زیادی از مواد اولیه مورد مصرف در سامانه های نوین آبیاری از جنس پلیمری هستند و در این حوزه ایران خودکفا است و وابستگی به خارج نداریم.
مجری طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی افزود: تجهیزات و لوازم سامانه های نوین آبیاری تولید داخل در مواردی خاص به کشورهای همسایه همچون عراق، آذربایجان، افغانستان، ارمنستان و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.
وی با اشاره به اینکه نمایشگاه سامانه های نوین آبیاری در دو سال قبل به سبب شیوع ویروس کرونا با تعداد بازدیدکنندگان کمتری برگزار شد، اظهار داشت: سال جاری با حضور وزیر جهاد کشاورزی و همزمانی با روز جهانی خاک، پیشبینی می نماییم بازدیدکنندگان بیشتری از لوازم و تجهیزات نوین آبیاری در نمایشگاه بین المللی تهران دیدن کنند.
عباسی اضافه کرد: دانشجویان، کارشناسان، بهره برداران و بخش خصوصی می توانند در این نمایشگاه با آخرین فناوری ها در حوزه سامانه های نوین آبیاری و ادوات و ماشین های کشاورزی آشنا گردند.
به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، ششمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی، سامانه نوین آبیاری، ماشین آلات، نهاده ها و کشت های گلخانه ای با حضور ۱۰۰ شرکت داخلی تولیدکننده تجهیزات و لوازم آبیاری از امروز ۱۴ آذرماه به مدت چهار روز در محل نمایشگاه بین المللی تهران شروع به کار کرد.
امسال این نمایشگاه در وسعت ۹ هزار متر مربع و در دو سالن ۴۰ و ۴۴ برگزار شده است و علاقه مندان می توانند تا ۱۷ آذرماه از ساعت ۹ تا ۱۷ از فناوری ها، لوازم و تجهیزات نوین در حوزه آبیاری دیدن کنند.


منبع:

1400/09/15
22:25:01
5.0 / 5
1023
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد