هوای تهران در وضعیت قابل قبول

هوای تهران در وضعیت قابل قبول

بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(20 آذر ماه) هوای تهران در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول است و با شروع تردد خودرو ها در بعضی مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد موثر است.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آنست که در بامداد روز شنبه (۲۰ آذر ماه) با شروع تردد خودرو ها در اولین روز هفته کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر است.

حاکمیت جو نسبتاً آرام و پایدار در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود. با ادامه شرایط پایدار جوی و عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت شنبه( ۲۰ آذرماه) و نیز افزایش ترافیک شامگاهی، بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که به تبع آن برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

صبح روز یکشنبه (۲۱ آذر ماه) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها خواهد بود، بااین حال در مناطق پرتردد احتمال افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود.

همچنین با برقراری شرایط پایدار و سکون جو تا ساعات پایانی یکشنبه ( ۲۱ آذرماه) هم زمان با ترافیک شامگاهی، بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در مناطق پرتردد خواهد شد.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۳ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.
1400/09/20
15:49:11
5.0 / 5
1001
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد