تفاهمنامه ارائه خدمات واحد به تعاونی ها و توزیع هوشمند کالا منعقد شد

تفاهمنامه ارائه خدمات واحد به تعاونی ها و توزیع هوشمند کالا منعقد شد

به گزارش آبیاری مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از انعقاد تفاهمنامه ارائه خدمات واحد به تعاونی ها و توزیع هوشمند کالا و خدمات اطلاع داد.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران (پات)، «اسماعیل قادری فر» اضافه کرد: به منظور واگذاری امور تصدی گری دولت به بخش های غیر دولتی بخصوص تعاونی ها و استفاده بهینه از منابع، ظرفیت ها و امکانات و توانایی های موجود جهت توزیع هوشمند محصولات کشاورزی تفاهمنامه ای در میان سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شد.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اشاره به اینکه کمک به تنظیم، نظارت و کنترل بازار ضروری می باشد، خاطرنشان کرد: طبق این تفاهمنامه برنامه ریزی، هماهنگی، تدوین و عرضه سیاست های اجرای و عملیاتی جهت توسعه کیفی تعاونی ها و همینطور بهره گیری از تمامی ظرفیت ها و امکانات و توانمندی های طرفین جهت توزیع بهینه کالا و خدمات توسط تعاونی ها با هدف توزیع هوشمندانه و مناسب کالاهای اساسی صورت می گیرد.
وی اهداف این تفاهمنامه را توسعه همکاریهای دو جانبه در جهت تقویت و توسعه هر چه بیشتر تعاونی ها، کمک به افزایش سهم بخش تعاون جهت رسیدن به ۲۵ درصد سهم اقتصاد کشور، توسعه هر چه بیشتر فرهنگ تعاون در میان آحاد جامعه، کمک به حذف واسطه های غیرضرور از چرخه تولید و توزیع کالا، اهتمام در مورد مهار گرانی و کنترل و نظارت بر بازار، کمک به افزایش رضایتمندی مصرف کنندگان از راه توزیع هوشمند اقلام مورد نیاز دانست.
قادری فر دیگر اهداف این تفاهمنامه را گسترش عدالت اجتماعی از راه توزیع عادلانه فرصت ها، منابع و امکانات، کمک به ارتقای رقابت پذیری در میان تعاونی ها، استفاده حداکثری از ظرفیت موجود بخش تعاونی جهت توزیع کالا و خدمات سطح کشور و کمک به ایجاد اشتغال پایدار عنوان نمود.
به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، پیش از این فروش اینترنتی مرغ منجمد با قیمت مصوب ۳۱ هزار تومان و هر شانه تخم مرغ ۳۰ تایی با نرخ مصوب ۴۳ هزار تومان در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران کلید خورده بود.
همچنین طرح بازرسی و نظارت کالاهای اساسی از دوشنبه (هشتم آذرماه) در سطح خرده فروشی ها و صنایع تولیدکننده در واحدهای تولیدی سراسر کشور آغاز شد.

1400/09/26
23:25:06
5.0 / 5
923
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد