بارش برف و باران در بیشتر نقاط

بارش برف و باران در بیشتر نقاط

به گزارش آبیاری رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن بیان اینکه طی امروز (۲۸آذرماه) در بیشترنقاط کشور بارش برف و باران پیشبینی می شود، از ورود سامانه بارشی جدید در روز چهارشنبه (۱دی) به کشور خبرداد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اضافه کرد: امروز در استانهای خوزستان، لرستان، جنوب ایلام، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، شمال بوشهر و برخی مناطق استانهای اصفهان، یزد، شمال خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف پیشبینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: دوشنبه (۲۹آذر) در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور، دامنه های البرز غربی و مرکزی، استانهای قم و مرکزی، شمال غرب فارس، شمال بوشهر و برخی مناطق اصفهان بارش رخ می دهد.

وی در ادامه اظهار داشت: دوشنبه(۲۹آذر) در شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، شرق و جنوب لرستان، غرب کردستان و غرب آذربایجان غربی بارش شدت خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: سه شنبه(۳۰آذر)، علاوه بر این مناطق در امتداد البرز شرقی در بعضی نقاط استانهای مازندران، گلستان و سمنان و در بعضی مناطق شمال شرق بارش پراکنده و وزش باد رخ می دهد و به تدریج این سامانه از کشور خارج خواهد شد.

ایشان سپس اظهار داشت: چهارشنبه(۱دی) با ورود سامانه جدیدی به شمال غرب کشور، بارش برف و باران در شمال غرب و مناطقی از غرب کشور باردیگر آغاز خواهد شد همینطور در اوایل شب با شمالی شدن جریان روی دریای خزر در گیلان و مازندران هم بارش باران و کاهش نسبی دما آغاز می شود.

به گفته ضیاییان پنجشنبه (۲ دی) در بعضی مناطق شمال غرب بارش برف و در استانهای ساحلی خزر بارش باران و در مناطق کوهستانی امتداد البرز بارش برف رخ می دهد.

وی اضافه کرد: طی پنج روز آینده در نواحی کوهستانی و سردسیر کاهش دید به سبب رخداد مه و کولاک برف پیشبینی می شود همینطور در نواحی مستعد بارش تگرگ دور از انتظار نیست. از یکشنبه (۲۸آذر) تا سه شنبه (۳۰آذر)، غرب خلیج فارس مواج پیشبینی می شود. چهارشنبه (۱دی) و پنجشنبه (۲دی) دریای خزر مواج می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۹آذر) قسمتی ابری همراه با غبار صبحگاهی و به تدریج ابری و اواخر وقت بارش باران و وزش باد و با حداقل دمای۴ و حداکثر دمای۱۴ درجه سانتیگراد و طی سه شنبه (۳۰آذر) ابری، همراه با وزش باد و بارش باران با حداقل دمای۶ و حداکثر دمای۱۱ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۸و ۲۹ آذرماه) بندرعباس با دمای۲۷ درجه سانتیگراد گرم ترین وتبریز با دمای ۶ و ۷ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.1400/09/28
20:38:55
5.0 / 5
675
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد