با دستور وزیر جهاد كشاورزی انجام می شود؛

شروع نظارت بر توزیع کالاهای اساسی

شروع نظارت بر توزیع کالاهای اساسی

آبیاری: مانور اکیپ های بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی کشاورزی با فرمان وزیر جهاد کشاورزی در سراسر کشور شروع شد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، این مانور سراسری با هدف نظارت مستمر بر نحوه عرضه کالاهای اساسی کشاورزی و ساماندهی بازار با دستور سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی از امروز و بصورت همزمان در سراسر کشور شروع شد.
در این مانور بازرسان جهاد کشاورزی، اصناف و بسیج کار نظارت مستمر بر بازار کالاهای اساسی کشاورزی را انجام می دهند.

رییس جهاد کشاورزی استان تهران در این مانور اظهار داشت: وظیفه نظارت به بازار کالاهای اساسی برمبنای قانون به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده است.

ایوب فصاحت عنوان کرد: طی یک ماه و نیم گذشته آمادگی برای برگزاری این مانور سراسری برگزار و در نتیجه امروز مانور در استان تهران و همزمان در سراسر کشور شروع شد.

وی تصریح کرد: در این مانور حدود ۷۰۰ نفر از نیروهای بازرسی وزارت صنعت، معدن و تجارت، همین طور ۷۰۰ نفر از اعضای بسیج برای انجام گشت های نظارت بر بازار و بازرسی به وزارت جهاد کشاورزی ملحق شده اند.
رییس جهاد کشاورزی استان تهران اظهار داشت: همین طور ۷ هزار نیروی بسیج نیز بصورت داوطلب، وزارت جهاد کشاورزی را در این خصوص یاری می کنند.
فصاحت افزود: حالا نیاز بازار به مرغ، تخم مرغ و همه کالاهای اساسی بدون هیچ مشکلی درحال برآورده شدن است و هیچ نوع گرانفروشی در این عرصه ها قابل قبول نیست و در صورت مشاهده این موضوع، گشت ها مراتب را برای برخورد قضایی به تعزیرات اعلام می دارند.
وی افزود: جوجه ریزی به اندازه ۱۳۰ میلیون قطعه در ماه جاری صورت گرفته و این نشان از ثبات در تولید مرغ دارد و در زمینه تخم مرغ نیز شرایط مناسبی برای تامین نیازهای بازار وجود دارد.
رییس جهاد کشاورزی استان تهران اظهار داشت: رصد بازار در آینده نزدیک بصورت هوشمند صورت خواهد گرفت و با تعریف یک نرم افزار، محل هایی که باید مورد نظارت قرار بگیرند معین و بازرسی ها با تناوب زمانی مشخص برمبنای برنامه صورت خواهد گرفت.
فصاحت افزود: جزییات بیشتر درباب این نوع هوشمندسازی نظارت در آینده نزدیک اعلام می شود.

وی اضافه کرد: تا حالا نیاز به برخورد سلبی نبوده امااز هفته آینده برخورد های جدی صورت خواهد گرفت.
منبع:

1400/10/10
12:47:41
5.0 / 5
656
تگها: فروش , كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد