موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت آب و فاضلاب کشور

موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت آب و فاضلاب کشور

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای گروهی از نمایندگان به منظور تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور موافقت کردند.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس گزارش کمیسیون عمران در خصوص تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور را بررسی نموده و در نهایت با ۱۴۳ رای موافق با آن موافقت کردند.
محورهای این تحقیق و تفحص به شرح زیر است:
۱- علت تکرار حوادث خسارت بار اخیر بخاطر آب گرفتگی وسیع و گسترده در بعضی مناطق شهری کشور و علل مسئولیت گریزی و پاسخگو نبودن شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در برابر این گونه رخدادها که مشکلات و صدمه های فراوانی برای مردم به همراه داشته، چیست؟
۲- علت وجود ضعف در نظارت و ارزیابی عملکرد و عدم تأثیرگذاری مناسب بر وضعیت کارکردی شرکتهای آب و فاضلاب در مورد نحوه هزینه کرد مبالغ برداشت شده از محل صندوق ذخیره ارزی و تأخیر در اجراء و اتمام پروژه های نیمه تمام نظیر آنچه که در خوزستان بر مبنای ارزیابی های اخیر دیوان محاسبات کشور در گزارش صادره در این مورد قابل مشاهده می باشد و منجر به ارجاع آن به دادسرای دیوان جهت شروع رسیدگی به تخلّفات مالی و قراردادی گردیده، چیست؟
۳- علل بروز ضعف در مطالعه، برنامه ریزی و نظارت و هماهنگی در اجرای طرح های آب و فاضلاب برای تضمین رعایت ضوابط مربوطه و عدم مسئولیت پذیری و فقدان ایفاء نقش و تاثیر در مدیریت و نظارت بر ایجاد و بهره برداری از تأسیسات آب و فاضلاب (بعنوان نمونه پروژه راه اندازی تصفیه خانه ششم آب تهران) کدام است؟
۴- علّت انفعال در افزایش بازدهی و بهره وری سرمایه و امکانات که زمینه ساز جهت استفاده نامطلوب از اعتبارات دولتی و هم حقوق عمومی شده و هم ناکارآمدی در مدیریت صحیح سهام و سرمایه های صنعت آب و فاضلاب چیست؟
۵- نحوه عملکرد ناکارآمد در نظام انتصابات در رده های مختلف مدیریتی از بخش های عملیاتی و صف گرفته تا ستادی و غیر اجرائی که ضعف و نارسائی و عقب ماندگی را در کارنامه عملکردی بعضی از شرکتهای آب و فاضلاب استانی به شکل غیر قابل انکاری نمایان نموده است، چگونه است؟
۶- علل دور زدن قوه مقننه از راه پیشنهاد، پیگیری و اجرای الحاق شرکتهای آب و فاضلاب روستائی در شرکتهای آب و فاضلاب شهری به اسم یکپارچه سازی و بر خلاف ماده ۱۹ قانون اجرای سیاست های کلّی اصل ۴۴ قانون اساسی، بدون دریافت مصوبه از مجلس شورای اسلامی کدام است؟
۷- نحوه هزینه کرد وجوهی که به صورت شهر به شهر بدون حسابرسی محل مصارف آن و به صورت خاص در چارچوب عناوین و اَشکال مختلف مازاد بر تعرفه های رسمی و مصوّب کشوری آب بها و فاضلاب بها از راه دریافت مصوبه از شوراهای اسلامی شهر از مردم دریافت گردیده چگونه است؟
منبع:

1400/10/15
09:54:47
5.0 / 5
653
تگها: آب , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد