تلاش صنعت بیمه برای رساندن نفوذ بیمه در کشور از 2 و شش دهم به میانگین دنیا

تلاش صنعت بیمه برای رساندن نفوذ بیمه در کشور از 2 و شش دهم به میانگین دنیا

به گزارش آبیاری دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران اظهار داشت: در هدفگذاری های صورت گرفته مقرر است ضریب نفوذ بیمه کشور از ۲.۶ درصد به ۷ درصد که میانگین ضریب نفوذ دنیا است، برسد.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سید محمد کریمی در رویداد تبادل فناوری صنعت بیمه که امروز به صورت آنلاین در محل ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با اشاره به اینکه در مدیریت جدید ۴ وظیفه برای مدیران تعریف شده است، اضافه کرد: "هدایت و راهبری"، "برنامه ریزی"، "سازماندهی" و "نظارت" همچون وظایف یک مدیر است، ولی در نگاههای جدید یک وظیفه جدید به آن اضافه شده که عبارت است از "نوآوری و خلاقیت".
وی نوآوری را عاملی دانست که انسان با استفاده از امکانات می تواند راهکارهایی را برای توسعه عرضه نماید و اظهار نمود: جوانان کشور و شرکتهای دانش بنیان از این خصوصیت برخوردار می باشند و بر این اساس با تشکیل معاونت فناوری در نهاد ریاست جمهوری مبادرت به استعدادیابی و پرورش جوانان شده است.
کریمی ضمن اشاره به نقش ابزارهای مالی برای پشتیبانی از توانمندی شرکتهای فناور و جوانان نوآور، تصریح کرد: صنعت بیمه در کشور سابقه ۸۰ ساله دارد و در سالهای اخیر قوانین مترقی برای این صنعت تدوین و تصویب شده است و در هدفگذاری های صورت گرفته در این صنعت مقرر است ضریب نفوذ بیمه از ۲.۶ درصد به ۷ درصد برسد.
دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران عدد ۷ برای ضریب نفوذ بیمه در کشور را میانگین ضریب بیمه در دنیا دانست و اضافه کرد: در کشور امریکا ضریب نفوذ بیمه ۱۲، در ژاپن ۸، در کره ۱۱ و در انگلستان ۱۱ است و ما باید تلاش نماییم تا این عدد محقق شود.
وی استفاده از سیستم های دیجیتالی و اینترنت اشیا را در تحقق این هدفگذاری موثر دانست و خاطرنشان کرد: بر این اساس به قول وزیر امور اقتصادی و دارایی، مقرر است صنعت بیمه کشور به سمت هوشمندسازی و استفاده از سامانه های هوشمند حرکت نماید.
کریمی، بلاکچین را همچون فناوری های قابل کاربرد در صنعت بیمه عنوان نمود و اظهار داشت: هم اکنون ۸۰ هزار نماینده در کشور داریم که باید بگونه ای برنامه ریزی شود و همگرایی میان آنها ایجاد شود که مشارکت شرکتهای دانش بنیان باعث بروز اختلال در این صنعت نشود که در این حوزه از شرکتهای دانش بنیان درخواست داریم تا پیشنهادات خویش را عرضه کنند.
منبع:

1400/10/21
15:47:34
5.0 / 5
764
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد