گول هوای فریبنده جمعه را نخورید

گول هوای فریبنده جمعه را نخورید

به گزارش آبیاری رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از احتمال ریزش بهمن در ارتفاعات اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: امروز (۲۹دی ماه) بارش شدید نخواهیم داشت و فقط در هرمزگان و جنوب کرمان و سیستان بلوچستان شاهد بارش های پراکنده خواهیم بود و پنجشنبه(۳۰دی ماه) در غرب و شمال غرب کشور و همینطور استانهای ساحلی دریای خزر بارش پراکنده برف پیشبینی می شود همینطور در استانهای ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران همینطور در استانهای زنجان، مرکزی و همدان و ارتفاعات و دامنه های استان تهران والبرز و قزوین بارش برف دور از انتظار نیست.

رییس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: در روز جمعه (اول بهمن ماه) برای استانهای خوزستان و مازندران بخصوص در ارتفاعات و دامنه بارش سنگین برف پیشبینی می شود و در استانهای خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش های پراکنده دور از انتظار نیست.

وی اضافه کرد: روز پنجشنبه (۳۰دی ماه) بارش در ارتفاعات و روز جمعه (اول بهمن ماه) وزش باد شدید پیشبینی می شود که خطر ریزش بهمن را به دنبال دارد.

رییس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به حادثه وقوع بهمن در۵ دیماه ۱۳۹۹ اظهارکرد: هوای روز جمعه (اول بهمن ماه) بسیار فریبنده است چونکه در شهر چندان خبری از سرما نیست اما در ارتفاعات وزش باد شدید و سوزناک پیشبینی می شود و از کوهنوردان خواهشمندیم که در این روز به کوهنوردی نروند تا حادثه تلخ سال قبل تکرار نشود.

ضیاییان خاطرنشان کرد: طی روزهای آینده تغییرات قابل ملاحظه ای در وضعیت دما نخواهیم داشت.

وی درباره هشداری که در فضای مجازی در زمینه تاریخی و بی سابقه بودن سرمای صبح امروز انتشار یافته است، اظهار داشت: هوا سرد است اما تاریخی نیست و طبیعت فصل است و در بعضی نقاط شمال غرب مانند ورزقان کمتر از ۲۰- درجه سانتیگراد است البته هشدارهای لازم برای چنین شرایطی صادر گردیده است.

ضیاییان در انتها تصریح کرد: مردم به منظور اطلاع دقیق از اخبار هواشناسی تنها به هشدارها و اطلاعیه های صادر شده از جانب سازمان هواشناسی که در رسانه های معتبر منتشر می شود، توجه نمایند.
1400/10/29
10:04:00
5.0 / 5
940
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد