کاهش دما تا 12 درجه

کاهش دما تا 12 درجه

آبیاری: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، ضمن اشاره به ورود گرد و خاک از عراق به جنوب غرب کشور از کاهش دمای 12درجه ای آگاهی داد.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز جمعه (اول بهمن ماه) در مازندران و گلستان، بارش برف و باران، در خراسان شمالی، ارتفاعات البرز شرقی استان سمنان و شرق استان تهران، برف و وزش باد شدید و کولاک برف و نیز در خراسان رضوی و جنوبی، سبب بارش پراکنده می شود. شدت بارش در مازندران و گلستان خواهد بود.
وی ادامه داد: تا اواخر وقت امروز (اول بهمن ماه) در نیمه شرقی کشور وزش باد، شدید خواهد بود و در بعضی مناطق از شرق و جنوب شرق کشور امکان خیزش گرد و خاک وجود دارد. همین طور جمعه (اول بهمن ماه) در استانهای تهران، البرز، قزوین، قم، مرکزی، سمنان و اصفهان وزش باد شدید پیش بینی می شود و در مناطقی از قم، نیمه جنوبی سمنان و اصفهان، می تواند سبب خیزش گرد و خاک شود وهمچنین در جنوب غرب کشور ورود گرد و خاک از کشور عراق دور از انتظار نیست.
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به کاهش دمای ۱۲ درجه ای در نیمه غربی و نواحی مرکزی کشور اظهار نمود: امروز جمعه (اول بهمن ماه) در نیمه غربی و نواحی مرکزی کشور و روزهای جمعه و شنبه (۱و۲بهمن ماه) در نیمه شرقی کشور، کاهش محسوس دما بین ۵ تا ۱۲درجه رخ خواهد داد.
بگفته ضیاییان، از یکشنبه (سوم بهمن ماه) تا اختتام هفته، ماندگاری هوای سرد و روند کند افزایش دما در حدود ۵ درجه را در کشور خواهیم داشت و از روز شنبه (دوم بهمن ماه) تا اواخر هفته در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار همراه با افزایش غلظت آلاینده ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش بینی می شود
وی ادامه داد: جمعه و شنبه (۱و۲ بهمن ماه) خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و دریای خزر امروز جمعه، مواج و توفانی هستند.
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده را نیز اعلام نمود و اظهار داشت: دمای هوای تهران فردا شنبه (دوم بهمن ماه) صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعت ها همراه با غبار محلی با کمترین و بیشترین دمای ۳- تا ۶ درجه سانتیگراد، در روز یکشنبه (سوم بهمن ماه) صاف همراه با غبار محلی و در بعضی ساعت ها غبارآلود با بیشترین و کمترین دمای ۲- و ۸ درجه سانتیگراد خواهد بود.
ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز (اول بهمن ماه) سنندج با بیشینه دمای ۶- درجه سانتیگراد، سردترین مرکز استان کشور لقب می گیرد و فردا (دوم بهمن ماه) تبریز و سنندج با دمای ۴- درجه سانتیگراد، سردترین مراکز استان کشور خواهند بود.
منبع:

1400/11/01
19:18:49
5.0 / 5
716
تگها: آلاینده , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد