هوای ناسالم برخی مناطق تهران برای گروههای حساس

هوای ناسالم برخی مناطق تهران برای گروههای حساس

بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران باآنکه الان میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول است ولی با عنایت به کاهش تندی باد، هوای برخی مناطق در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که در بامداد امروز(۲ بهمن ماه) با کاهش تندی باد و آغاز تردد خودرو ها در اولین روز هفته به تدریج بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد. شرایط پایدار جو در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود.

با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت شنبه (۲ بهمن ماه) و حاکمیت جو آرام و آسمان صاف، بر میزان غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق بخصوص مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

تداوم این شرایط جوی تا بامداد روز یکشنبه (۳ بهمن ماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت آلاینده ها و در نتیجه کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد. کاهش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند.

با توجه به عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی یکشنبه (۳ بهمن ماه)و افزایش ترافیک، غلظت ذرات معلق افزایش پیدا خواهد نمود و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۴ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

منبع:

1400/11/02
15:51:27
5.0 / 5
776
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد