ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز

ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز

به گزارش آبیاری رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به تداوم آلودگی هوا در چهار کلانشهر طی امروز (۶ بهمن ماه) از ورود سامانه بارشی به کشور اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: امروز(۶ بهمن ماه) با عنایت به تداوم پایداری هوا همچنان هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اراک و اصفهان آلوده پیشبینی می شود و انتظار می رود در بعدازظهر به تدریج از مقدار غلظت آلاینده های جوی در این مناطق کاسته شود.

وی در ادامه اظهار داشت: از بعدازظهر امروز (۶ بهمن ماه) با ورود سامانه بارشی در مناطقی از شمال غرب، غرب، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی و غربی، بارش برف و باران شروع می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: پنجشنبه (۷ بهمن ماه) بر شدت فعالیت این سامانه افزوده می شود و گستره آن شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکزی استانهای واقع در جهت زاگرس مرکزی و شمالی، استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز استانهای ساحلی دریای خزر شمال شرق همینطور مناطقی از شمال استانهای فارس و بوشهر را فرا می گیرد.

وی با اشاره به اینکه جمعه (۸ بهمن ماه) بارش در استانهای ساحلی دریای خزر و مناطقی از شمال شرق است و شنبه و یکشنبه (۹ و ۱۰ بهمن ماه) جوی به نسبت پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد بود، اظهار داشت: طی این پنج روز بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف است.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به شدت بارش طی روزهای آینده اظهارکرد: شدت بارش پنجشنبه (۷ بهمن ماه) در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نوار شرقی خوزستان، غرب کردستان، جنوب آذربایجان غربی و ارتفاعات استانهای قزوین، البرز، تهران، مازندران و جمعه (۸ بهمن ماه) در مناطقی از مازندران و گلستان است.

وی در ادامه اظهار داشت: پنجشنبه (۷ بهمن ماه) سرعت وزش باد در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، جنوب، بخش هایی از مرکز و از اواخر وقت در استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز افزایش می یابد.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به وضعیت دمای هوا اظهارکرد: دمای هوا از امروز تا جمعه (۶ تا ۸ بهمن ماه) در غرب، جنوب غرب، دامنه های جنوبی البرز و شرق سواحل دریای خزر بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد و تا یکشنبه (۱۰ بهمن ماه) در شمال شرق بین ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد کاسته می شود.

به گفته ضیاییان پنجشنبه (۷ بهمن ماه) شمال خلیج فارس و جمعه (۸ بهمن ماه) علاوه بر شمال، مناطق مرکزی و جنوبی خلیج فارس مواج پیشبینی می شود. دریای خزر هم پنجشنبه مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۷ بهمن ماه) نیمه ابری، در بعضی ساعت ها همراه با غبار محلی، از بعداز ظهر ابری، گاهی بارش باران و برف و وزش باد با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی جمعه (۸ بهمن ماه) نیمه ابری، همراه با وزش باد، به تدریج صاف و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا(۶ و ۷ بهمن ماه) بندرعباس با دمای ۲۴ و ۲۵ درجه سانتیگراد گرم ترین و ارومیه با دمای ۹- و ۶- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.
1400/11/06
23:09:34
5.0 / 5
737
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد