استاندار:

رئیس جمهور دستور تکمیل سیل بند جنوب کرمان را ابلاغ نمود

رئیس جمهور دستور تکمیل سیل بند جنوب کرمان را ابلاغ نمود

آبیاری: استاندار کرمان با اشاره به خسارت های سیل اخیر در مناطق مختلف این استان از ابلاغ دستور تکمیل سیل بند در شهرستان های جنوبی از طرف رئیس جمهور به وزیر کشور آگاهی داد.


به گزارش آبیاری به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، علی زینی وند در دیدار با وزیر کشور، جزئیات مصوبات سفر ریاست جمهوری و وزیر کشور به مناطق سیل زده استان کرمان را بررسی کرد.
استاندار کرمان در تشریح مذاکرات و مصوبات این جلسه اظهار داشت: یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به جنوب این استان تکمیل سیل بند جیرفت بود که در زمان حضور حجت الاسلام رییسی در جنوب، درباب راه اندازی و تکمیل سیل بند جیرفت توجیهات لازم را به رییس جمهور ارائه و ضمن تبیین راه اندازی آن، سازوکاری برای راه اندازی سیل بند پیشنهاد دادم.
علی زینی وند اضافه کرد: وزیر کشور در این جلسه اعلام نمود رئیس جمهور روز یکشنبه گذشته همین استدلال و سازوکار را در هیات دولت مطرح و به همین دلیل و سازوکار از طرف رئیس جمهور بر راه اندازی سیل بند جیرفت و بر اجرا و عملیاتی شدن مصوبات و تسریع در رسیدگی به امور سیل زدگان در جنوب و شرق استان کرمان تاکید شد.
وی باتوجه به اظهارات احمد وحیدی وزیر کشور اعلام نمود: در جلسه هیات دولت یکشنبه سوم بهمن ماه رئیس جمهور به وزیر نیرو ابلاغ می کند تا با قید فوریت اقدامات مقدماتی لازم برای شروع راه اندازی ادامه سیل بند جیرفت را که مطالبه مردمی است و نقش مهمی در جلوگیری از تکرار سیلاب های هرساله در دشت رودبار و جازموریان دارد را به عمل آورد.
به گفته استاندار کرمان قرار شد این مصوبه و دستور رئیس جمهور با امضای وزیر کشور بعنوان نایب رئیس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران کشور به وزیر نیرو ابلاغ شود و اجرائی شدن آنرا پیگیری کنم.
زینی وند اشاره کرد: سایر مصوبات سفر درباب جبران خسارات احشام، منازل نیز به معاونت عمرانی وزارت کشور، ستاد مدیریت بحران و دستگاه های مسئول، ابلاغ گردیده است.
استاندار کرمان اظهار داشت: قرار شد تا روز شنبه تمامی خسارت های سیل اخیر برآورد شود تا روز یکشنبه در هیات دولت مطرح و مصوبات لازم و جدید گرفتن شود.
زینی وند اضافه کرد: وزیر کشور بر فعالیت مستمر قرارگاه بازسازی مناطق حادثه دیده از سیل در سطح شهرستان و استان اصرار کرد تا با تلاش هایی که در حال انجام می باشد زندگی مردم به حالت عادی برگردد و اوضاع کشاورزی مناطق نیز سامان یابد.
به گفته استاندار کرمان قرارگاه بازسازی مناطق حادثه دیده از سیل در این شهرستان و استان تشکیل شده و جلسات شهرستانی بطور مستمر و بطور معمول هر ۴۸ ساعت و جلسات استانی نیز بطور هفتگی و فوق العاده به ریاست استاندر و جانشینی موسوی معاون عمرانی برگزار می گردد.
عملیات اجرائی سیل بند خرم با هدف جلوگیری از ورود روان آبها و سیلاب به مناطق جنوبی استان کرمان از سال ۱۳۵۰ شروع شده و ۱۲۰ کیلومتر آن باقی مانده است.
بسیاری از مردم و مسئولان معتقدند که در صورت وجود این سیل بند خسارت کمتری به این منطقه وارد می شد.
استاندار کرمان همین طور امروز با معاون اقتصادی رئیس جمهوری دیدار می کند.
جنوب استان کرمان دارای هفت شهرستان و یک میلیون نفر جمعیت است.منبع:

1400/11/07
11:08:49
5.0 / 5
712
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد