معاون وزیر جهاد كشاورزی:

۱۵۵ میلیارد تومان برای مراکز تحقیقاتی کشاورزی مستقر در البرز پیشبینی شده است

۱۵۵ میلیارد تومان برای مراکز تحقیقاتی کشاورزی مستقر در البرز پیشبینی شده است

آبیاری: معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی ضمن اشاره به سفر آتی رئیس جمهور به استان البرز، اظهار داشت: در این استان موسسات تحقیقاتی زیادی در بخش کشاورزی مستقر هستند که پیشبینی شد همزمان با این سفر ۱۵۵ میلیارد تومان برای این موسسات مصوب شود.


به گزارش روابط عمومی معاونت آب وخاک وزارت جهاد کشاورزی، علیمراد اکبری در هفتاد و یکمین نشست شورای مدیران معاونت آب وخاک که روز گذشته در محل سالن جلسات این معاونت درکرج برگزار شد، ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، به مصوبات سفر استانی رئیس جمهور به البرز اشاره نمود و اضافه کرد: در این سفر مقرر است با تصویب ۱۵۵میلیارد تومان اعتبارات برای موسسات تحقیقاتی، ۳۵میلیارد تومان آن برای موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی، ۳۰میلیارد تومان هم برای موسسه تحقیقات خاک و آب در جهت مدیریت منابع خاک و برنامه های معاونت آب و خاک دراین خصوص و مابقی اعتبارات در موضوعات سایر طرحهای تحقیقاتی در حوزه بذر و نهال، بانک ژن و باغبانی، اختصاص پیدا کند.
وی عنوان کرد: باتوجه به این که بخش تحقیقات منابع مالی مناسبی برای امور پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه آب وخاک ندارد، بنابراین با این استدلال که بخش تحقیقات پشتیبان تولید می باشد و نفوذ دانش دربحث های اجرایی و زیر ساخت ها تأثیر گذار است، این اعتبار پیشبینی شده است.
اکبری اظهار داشت: تابحال رئیس جمهور با سفر به ۱۲ استان کشور سه هزار و ۵۳۵ میلیارد تومان برای بخش آب وخاک مصوب کرده است که رقم قابل توجهی می باشد.
وی درمورد ابرپروژه آب و خاکی در سه استان شمالی کشور، اظهار داشت: این پروژه در زمینه تجهیز و نوسازی و یکپارچه سازی اراضی شالیزاری و خشکه زاری، شبکه های آبیاری و زهکشی، سامانه های نوین آبیاری و آب بندان ها است که مطالعات و بررسی های اولیه صورت گرفته که ۷۳ هزارمیلیارد تومان برای اجرای این پروژه در پیشبینی ها آمده است.
درادامه این نشست گزارش تعیین آب کاربردی محصول خربزه توسط موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی عرضه شد.
معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و برخی از موسسه های تحقیقاتی این وزارت خانه در استان البرز مستقر هستند.منبع:

1400/11/15
13:16:21
5.0 / 5
850
تگها: آب , باغ , سفر , كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد