سیب زمینی خارج از فصل دزفول از راه رسید

سیب زمینی خارج از فصل دزفول از راه رسید

معاون فنی مدیریت جهاد کشاورزی دزفول اظهار داشت: امسال با بهره گیری از ارقام زودرس و پیشرو، سیب زمینی بصورت خارج از فصل از مزارع شهرستان برداشت و روانه بازار شد.


علی کرمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: همه ساله زمینهای زراعی قابل توجهی از شهرستان به کشت سیب زمینی اختصاص می یابد و دزفول یکی از شهرستان های مهم در توسعه و تولید سیب زمینی است.
وی افزود: امسال با همت و تلاش کشاورزان شهرستان و با همکاری کارشناسان و متخصصان مجموعه جهاد کشاورزی، با بهره گیری از ارقام زودرس و پیشرو سیب زمینی بصورت خارج از فصل از مزارع شهرستان برداشت و روانه بازار شد.
معاون فنی مدیریت جهاد کشاورزی دزفول اظهار داشت: حدود ۳۰۰ هکتار سیب زمینی در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در شهرستان دزفول کشت شده که برآورد می شود از این سطح زیر کشت حدود ۹۰۰ تن سیب زمینی برداشت شود.
کرمی با اعلان اینکه برای اولین بار سیب زمینی خارج از فصل در بهمن ماه در دزفول برداشت شده است، اظهار داشت: برداشت این محصول در مناطق شمالی خوزستان بطور قطع در تعدیل قیمت تاثیر خواهد داشت.
به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا هم اکنون قیمت سیب زمینی در بازار بالا رفته و در دزفول تا ۱۴۰ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم رسیده بود.
پیش بینی می شود با برداشت خارج از فصل این محصول در دزفول قیمت این محصول تا حدودی کم شود.

1400/11/20
22:25:22
5.0 / 5
1184
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد