هوای برخی مناطق تهران، ناسالم برای گروههای حساس

هوای برخی مناطق تهران، ناسالم برای گروههای حساس

به گزارش آبیاری برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (۲۶ بهمن ماه) کیفیت هوا در بعضی مناطق در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که در بامداد روز سه شنبه (۲۶ بهمن ماه) کیفیت هوا در بعضی مناطق در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

با کاهش تندی باد در طول روز، پراکندگی آلاینده ها محدود می شود و عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت سه شنبه (۲۶ بهمن ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد که برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را به دنبال دارد.

افزایش نسبی تندی باد تا بامداد روز چهارشنبه (۲۷ بهمن ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها می شود، هر چند افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق می شود و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

وزش باد مؤثر در طول روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند و با تقویت ناپایداری جوی همراه با افزایش تندی باد تا ساعات پایانی چهارشنبه (۲۷ بهمن ماه) از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۲ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

منبع:

1400/11/26
22:12:16
5.0 / 5
744
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد