سازمان هواشناسی هشدار داد؛

پیشبینی وزش باد خیلی شدید در نیمه جنوبی استان تهران

پیشبینی وزش باد خیلی شدید در نیمه جنوبی استان تهران

به گزارش آبیاری اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اخطار سطح نارنجی رنگ از نفوذ سامانه بارشی و وزش باد خیلی شدید و سقوط بهمن در نقاط مستعد و شکستن درختان فرسوده اطلاع داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اخطار سطح نارنجی رنگ آورد: با نفوذ سامانه بارشی در روز شنبه (۳۰ بهمن ماه)بارش برف گاهی کولاک برف و احتمال تگرگ و در بعضی ساعات در نیمه شمالی استان بارش برف و باران و در دیگر نواحی بارش باران در سطح استان بخصوص ارتفاعات و نیمه شمالی پیشبینی می شود که این شرایط جوی تا بامداد و در ارتفاعات شرقی تا ظهر دوشنبه( ۲ اسفند ماه) پایدار می باشد.

در اثر این شرایط جوی، لغزندگی معابر و جاده ها و کاهش دید افقی، وقوع مه و کولاک برف، محدودیت تردد در جاده های کوهستانی و احتمال سقوط بهمن در نقاط مستعد دور از انتظار نیست.

به سفارش اداره کل هواشناسی استان تهران، احتیاط در تردد درون شهری و جاده ای بخصوص جاده های کوهستانی و گردنه ها همراه داشتن زنجیر چرخ و وسایل ایمنی، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، پرهیز از پرواز گلایدر باید در دستور کار قرار گیرد.

در پی اخطار اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به نفوذ سامانه بارشی، این سازمان درباره افزایش سرعت وزش باد و وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید از دوشنبه( ۲اسفندماه) تا اوایل بامداد سه شنبه(۳ اسفندماه) در سطح استان تهران بخصوص نیمه جنوبی و غربی استان اخطار داد.

در اثر این مخاطره جوی احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال صدمه به سازه های موقت و سست، احتمال صدمه به پوشش گلخانه ها، خطر سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی پیشبینی می شود. به دنبال این اخطار اداره کل هواشناسی استان تهران، محکم کردن سازه های موقت و پوشش گلخانه ها، پرهیز از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک را سفارش می کند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی، پیشبینی می شود که این پدیده جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.
1400/11/30
11:14:29
5.0 / 5
714
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد