اطلاعیه شركت بازرگانی دولتی:

برنج های دولتی توزیعی در بازار، هندی و پاکستانی هستند

برنج های دولتی توزیعی در بازار، هندی و پاکستانی هستند

شرکت بازرگانی دولتی ایران در اطلاعیه ای اعلام نمود که انواع برنج وارداتی ۱۱۲۱ دانه بلند که توسط این شرکت در بازار توزیع می شود، محصول دو کشور هندوستان و پاکستان است.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از شرکت بازرگانی دولتی ایران، این شرکت در اطلاعیه ای درباره انواع برنج خارجی به هموطنان سراسر کشور اعلام نمود: انواع برنج وارداتی ۱۱۲۱ دانه بلند که از جانب شرکت بازرگانی دولتی ایران در بازار توزیع می شود محصول دو کشور هندوستان و پاکستان است.
به تازگی برخی رسانه ها از روی ناآگاهی، این نوع برنج را مختص کشور هندوستان دانسته و سبب شبهه در جامعه شده اند که تاکید می شود واریته این نوع برنج در هر دو کشور یاد شده کشت می شود و با دو نام برنج ۱۱۲۱ هندی و پاکستانی به بازار جهانی عرضه می شود.
به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، اخیرا «عباس عسکرزاده » معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، با بیان نرخ انواع برنج ایرانی و خارجی اعلام نمود: قیمت فروش برای مصرف کننده به منظور جلوگیری از افزایش بی ضابطه قیمت ها برای هر کیلوگرم برنج طارم ایرانی درجه یک ۶۵ هزار تومان، برنج طارم درجه دو ۶۰ هزار تومان، برنج ایرانی شیرودی ۴۲ هزار تومان، برنج هندی وارداتی ۳۰ هزار تومان و برنج پاکستانی وارداتی ۳۱ هزار تومان تعیین شده است.
همچنین، قیمت برنج های وارداتی که توسط شرکت خدمات بازرگانی تهیه شده به ازای هر کیلوگرم برنج هندی ۱۱۲۱ مبلغ ۲۴ هزار تومان، پاکستانی ۱۱۲۱ مبلغ ۲۵ هزار تومان و تایلندی مبلغ ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.


منبع:

1400/12/04
10:04:37
5.0 / 5
547
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد