سمنان از استانهای ایمن کشور در جوجه ریزی نژاد مرغ لاین است

سمنان از استانهای ایمن کشور در جوجه ریزی نژاد مرغ لاین است

به گزارش آبیاری ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اظهار داشت: سمنان در حوزه جوجه ریزی نژاد لاین آرین یکی از استانهای ایمن کشور است و باید تقویت شود.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، سید حسن میرعماد روز چهارشنبه در نشست شورای پدافند غیرعامل سازمان جهادکشاورزی استان سمنان اضافه کرد: افزایش پرورش نژاد مرغ لاین در استان سمنان ضرورت دارد.
وی بیان نمود: استان سمنان در حوزه جوجه ریزی نژاد لاین آرین یکی از استانهای ایمن ست و باید توسعه یابد و این طرح در جهت تامین امنیت غذایی مهمست برای اینکه تامین کننده غذای مردم و کشور به حساب می آید.
میرعماد عنوان کرد: امنیت غذایی بسیار مهمست و تهدیدات در این عرصه همیشه در سازمان جهادکشاورزی مورد بررسی قرار می گیرد و جلسات منظمی بصورت مستمر برگزار می گردد.
میرعماد ضمن اشاره به تهدیدات گوناگون در بخش کشاورزی اظهار داشت: آفات، بیمارهای دامی و گیاهی، و بیماری های آبزیان، تعدادی از این تهدیدات است که در زمینه پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی بطور ویژه به آن توجه می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ضمن اشاره به ضرورت اختصاص اعتبار ویژه در این عرصه تصریح کرد: اعتبارات در فرمتی در ارتباط با پدافند غیرعامل در زمینه تخصصی احصا و در سال ۱۴۰۱ این اعتبار گنجانده شود تا به صورتی از این اعتبارت برای پدافند غیرعامل استفاده گردد.
بهره گیری از آبزیان آبهای شور در سمنان
میرعماد با اشاره به اینکه استفاده از آب های شور و لب شور در جهت پرورش آبزیان در دستور کار است اظهار داشت: این امر یکی از راه حل ها در عرصه تولید در بخش کشاورزی است و می توان بصورت دو منظوره هم پررورش آبزیان صورت گیرد هم آب کشاورزی باشد.
وی با اشاره به اینکه در استان سمنان درصد قابل توجهی در زمینه شیلات فعالیت صورت گرفته است اظهار داشت: پرورش آبزیان دو منظوره باشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اینکه باید از ظرفیت های موجود بخش کشاورزی در جهت امنیت غذایی استان بهره گرفت اظهار داشت: استفاده از آبهای شور و لب شور پرورش ماهی گامی در این راستا است.
میرعماد بر ضرورت بررسی بیماری آبزیان هم تاکید کرد و اظهار داشت: بیماری های آبزیان نیز باید بصورت مستمر احصا شود و در حوزه بیماری حوزه آبزیان در حوزه هایی که اداره کل دامپزشکی و شیلات می تواند همکاری داشته باشند موارد بررسی و در قالب تفاهمنامه اجرائی شود.
رییس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان اظهار داشت: مناطقی که در معرض سیل هستند نیز در زمینه آبزیان مشخص شوند و موارد در اختیار مدیریت حوادث و پدافند و ادراه کل آبخیزداری قرار گیرد که در اعتبارات آبخیزداری مور توجه باشد تا از خسارت ممکن به بخش شیلات در استخرهای ذخیره آب کشاورزی به بخش شیلات جلوگیری شود.


منبع:

1400/12/04
20:53:17
5.0 / 5
664
تگها: آب , ایمن , كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد