مشاور رییس سازمان دامپزشكی:

30 میلیون دز واکسن آنفلوانزای پرندگان تولید داخل وارد چرخه مصرف شد

30 میلیون دز واکسن آنفلوانزای پرندگان تولید داخل وارد چرخه مصرف شد

مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور از ورود و مصرف ۳۰ میلیون دز واکسن استراتژیک آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تولید داخل در دو نوع واکسن کشته شده و نوترکیب امسال اطلاع داد.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان دامپزشکی کشور، «امین اسدی» اضافه کرد: تولید این میزان واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان برای اولین بار توسط شرکتهای واکسن سازی بخش خصوصی داخلی رخ داد که یکی از موفقیت های قابل توجه کشور در سال ۱۴۰۰ بوده است.
وی عنوان کرد: حالا در کشور هفت کارخانه یا شرکت واکسن سازی وجود دارد که دو واحد از آنها دولتی و پنج شرکت هم متعلق به بخش خصوصی است.
مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه در سالهای اخیر با وجود تحریم های ظالمانه، موفقیت های زیادی در حوزه واکسن سازی به وقوع پیوسته است، اظهار داشت: حالا واکسن هایی که در حوزه دام (شامل گاو و گوسفند و بز)، طیور و آبزیان در کشور مصرف می شود ۸۷ نوع است که ۴۲ نوع آن تولید داخلی و ۴۵ نوع وارداتی است.
اسدی افزود: هم اکنون ۹۵ درصد نیاز کشور در حوزه واکسن های دامی، ۸۰ درصد در حوزه واکسن های آبزیان و حدود ۳۵ درصد نیاز کشور در حوزه واکسن های طیور در داخل کشور تولید می شود.


منبع:

1400/12/10
22:40:22
5.0 / 5
511
تگها: آب , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد