تربیت ۱۰ هزار نفر نیروی پرستار

تربیت ۱۰ هزار نفر نیروی پرستار

به گزارش آبیاری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: زیست بوم ملی اشتغال آن بستر اساسی است تا همه حلقه ها و اجزای زنجیره اشتغال بتوانند در کنار هم قرار گیرند و این دفعه بیکاری را از کشور ما بردارند.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، حجت الله عبدالملکی در مراسم امضای تفاهمنامه فی ما بین سازمان فنی و حرفه ای و سازمان نظام پرستاری و سازمان بهزیستی کشور، با اشاره به اینکه در وزارت مردم اعلام کردیم که چهار کار را در ارتباط با زندگی مردم پیگیری می نماییم، به مبحث اشتغال اشاره نمود و اظهار داشت: زیست بوم ملی اشتغال آن بستر اساسی است تا همه حلقه ها و اجزای زنجیره اشتغال بتوانند در کنار هم قرار گیرند و این دفعه بیکاری را از کشور ما بردارند.
وی با اشاره به اینکه زیست بوم ملی اشتغال که در اولین نشست شورایعالی اشتغال در دولت مردمی به ریاست رئیس جمهور به تصویب رسید شبیه یک گلخانه عمل می کند، اظهار داشت که این گلخانه فضای مساعد را برای تعامل بخش های مختلف با هم فراهم می آورد تا بتوانند در کنار هم قرار گیرند و اشتغال با درآمد خوب، باثبات و پایدار را رقم بزنند.
وزیر کار اظهار داشت: این توافقاتی که با حدود ۷۰ دستگاه در بخش های دولتی و نهادها و حوزه های حاکمیتی خارج از دولت و در بخش مردمی و سازمان های مردم نهاد مثل سازمان نظام پرستاری شکل می گیرد، توانسته این فضا را فراهم آورد که مجموعه های مختلف در کنار هم قرار گیرند و در قالب اطلس اشتغال جمهوری اسلامی طرح هایی را مطرح کنند که این طرح ها منجر به ایجاد اشتغال برای مردم شود.
وی ضمن اشاره به انعقاد تفاهمنامه بین سه سازمان مذکور اظهار داشت: این تعاملی بین سه دستگاه است که هرکدام یک حلقه را می سازند و کنار همدیگر زنجیر می شوند و هزاران فرصت شغلی ایجاد می کنند. سازمان نظام پرستاری به لحاظ تخصصی استانداردهای لازم را برای اینکه پرستاران سالمندان و پرستار های معلول و پرستارهای همراه بیمار بتوانند کار خویش را انجام دهند استانداردهای تخصصی را کمک می کنند.
عبدالملکی اظهار داشت: سازمان آموزش های فنی و حرفه ای بستر تحقق آموزش و سنجش میزان مهارت و استانداردها را انجام می دهد و سازمان بهزیستی هم به شکلی مصرف کننده است و آنها را به جامعه هدف اتصال می دهد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام نمود که در سال ۱۴۰۱ در فاز اول این دوره ها آغاز می شود و هدفگذاری برای ۱۰ هزار نفر شده است.
منبع:

1400/12/15
11:07:49
5.0 / 5
577
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد