سرپرست دفتر نظارت بر كالاهای اساسی وزارت جهاد كشاورزی:

کمبودی در بازار روغن برای شب عید وجود ندارد

کمبودی در بازار روغن برای شب عید وجود ندارد

به گزارش آبیاری سرپرست دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه کمبودی برای عرضه روغن خوراکی در بازار نداریم، اظهار داشت: این محصول به فراوانی در کشور وجود دارد و کارخانه ها باید عرضه آنرا سرعت دهند.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، در دومین روز از گشت ویژه بازار شب عید ۱۴۰۱، «مسعود امرالهی» سرپرست دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی به همراه «احمد اصانلو» معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی به صورت سرزده از شرکت مارگارین تولید کننده انواع روغن خوراکی بازدید کردند.
سرپرست دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی هم در این بازدید سرزده با تاکید بر این که ۱۰۰ درصد روغن های وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی انجام می شود و باید به قیمت مصوب به فروش برسد، اظهار داشت: روغن خوراکی به فراوانی در کشور وجود دارد و کارخانه ها باید عرضه این محصول را سرعت دهند.
به گفته امرالهی، اگر کارخانه ای بیشتر از یک ماه عرضه را نگه دارد و برنامه ریزی کند تا بعد از حذف ارز ترجیحی آنرا توزیع کند، احتکار کرده است.
وی با اشاره به اینکه در این کارخانه روغن های تولیدی از ۲ آذر ماه موجود بوده و توزیع نشده است، خاطرنشان کرد: نباید بعد از تولید، این محصول بیشتر از یک هفته در انبارها ذخیره شود؛ ما کمبودی در بازار نداریم؛ البته هفته پایانی سال تقاضا برای این محصول زیاد است که باید عرضه صورت گیرد.
سرپرست دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی ضمن اشاره به دستور معاون اول رئیس جمهور در ستاد تنظیم بازار، اظهار داشت: از روز پنج شنبه با جلسه مشترک با سازمان تعزیرات حکومتی برنامه ریزی برای نظارت بر توزیع و فروش کالاهای اساسی قند، شکر، برنج و روغن و سایر کالاهای انجام شده است.
امرالهی افزود: روز گذشته فروشگاه های زنجیره ای و الان کارخانه های روغن مورد نظارت قرار گرفته است و در سرتاسر کشور هم گشت های تعزیرات به همراه بازرسان وزارت جهاد کشاورزی؛ بازرسی های لازم در این خصوص را انجام می دهند.
سرپرست دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی ضمن اشاره به اینکه در حدود ۳ ماه است که بر مبنای قانون انتزاع، نظارت بر کالاهای اساسی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی محول شده است، خاطرنشان کرد: ما در این ایام بیشتر از ۳۵۰ هزار مورد بازرسی انجام داده ایم و حدود ۳۰ هزار پرونده هم به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، گشت مشترک سازمان تعزیرات حکومتی و وزارت جهاد کشاورزی، ویژه بازار شب عید سال ۱۴۰۱، از بامداد روز گذشته ۲۱ اسفند ماه در سرتاسر کشور شروع شده است.
به گفته سرپرست دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی، این گشت مشترک تا آخر تعطیلات نوروز هم ادامه خواهد داشت و کالاهای اساسی هدف در این گشت، گوشت قرمز (دام سبک و سنگین)، مرغ، روغن نباتی، برنج، شکر، تخم مرغ و میوه خواهد بود.

منبع:

1400/12/23
12:40:56
5.0 / 5
462
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد