۹ نکته درباره مسئولیت پذیری در قبال حیوانات و خودداری از آزار آنان

۹ نکته درباره مسئولیت پذیری در قبال حیوانات و خودداری از آزار آنان

به گزارش آبیاری با توسعه فضای مجازی برخی افراد برای جلب مخاطب و کسب درآمد مبادرت به قاچاق و اهلی کردن حیوانات می کنند تا ویدیوهای نامتعارف ضبط کرده و انتشار دهند اما با این کار ذهنیت مردم به حیات وحش را تغییر می دهند و به حیوانات آزار و فشار را تحمیل می کنند.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، در پی افزایش انتشار عکس ها و ویدئو های نامتعارف از حیوانات خانگی در فضای مجازی مانند حضور آنها در لباس عروس و داماد و کلیپ های فانتزی حقوق حیوانات رعایت نمی گردد و برای اهلی کردن گونه های جانوری و جمع آوری این کلیپ ها، آنان تحت شکنجه و آزار و اذیت های بسیاری قرار می گیرند که به هیچ وجه با اصول انسانی مطابقت ندارد. در ادامه به ۹ نکته از گفته های عبداله سالاری- متخصص اکولوژی و مدیریت حیات وحش- اشاره می کنیم:

*یکی از اساسی ترین مشکلاتی که در حوزه ساخت این ویدئوها وجود دارد این است که حقوق حیوانات رعایت نمی گردد و برای اهلی کردن گونه های جانوری، آنان تحت شکنجه و آزار و اذیت های بسیاری قرار می گیرند که به هیچ وجه با اصول انسانی مطابقت ندارد.

*وقتی افراد جامعه ویدیوی گونه های حیات وحش را که اهلی شده اند و زندگی مسالمت آمیزی در کنار انسان ها دارند را می بینند، مشتاق به داشتن این حیوانات می شوند و مبادرت به خریداری آنها می کنند تا بعنوان حیوان خانگی از آنها نگهداری کنند.

*وقتی افراد قاچاقچی گونه های حیات وحش را از زیستگاهشان دور و از مادرانشان جدا می کنند و به مردم می فروشند، سبب نابودی زیستگاه آنها می شوند.

* گونه های جانوری مربوط به حیات وحش با حیوانات خانگی قابل قیاس نیستند و هیچ جایگاهی در کنار انسان ها ندارند و باید در زیستگاه خودشان زندگی کنند.

*اگر گونه های جانوری را قاچاق و از زیستگاهشان جدا نماییم، از چرخه اکوسیستم خارج می شوند و از بین می روند.

*در خیلی از مواقع نیاز حیوانات خانگی فراهم نمی گردد و افراد نیازها و ایده آل های خودرا برای آنها فراهم می کنند.

*ما باید در قبال حیوانات خانگی مسئولیت پذیر باشیم و به نیازها و فیزیولوژی آنها دقت کنیم.

*مهم ترین اصل در نگهداری از حیوانات خانگی مسئولیت پذیری است و هیچ گاه گونه های حیات وحش را با حیوانات خانگی مقایسه نکنیم.

* گونه های حیات وحش به هیچ وجه اهلی و خانگی نیستند.
1401/01/11
12:50:45
5.0 / 5
610
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد