وزیر جهادكشاورزی:

ذخائر راهبردی کشور در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد

ذخائر راهبردی کشور در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد

وزیر جهادکشاورزی اظهار داشت: در بحث امنیت غذایی و تامین نهاده های دامی و کالاهای اساسی در کشور هیچ مشکلی نداریم و ذخائر راهبردی در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارند.


به گزارش حوزه پارلمانی ایرنا، محمدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در گفت وگویی، درباره برخی خبرها مبنی براینکه جنگ میان روسیه و اکراین سبب کاهش امنیت غذایی در دنیا همچون ایران می شود، اظهار داشت: ما در بحث امنیت غذایی و تامین نهاده های دامی و کالاهای اساسی در کشور هیچ مشکلی نداریم و ذخائر راهبردی در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد.
وی افزود: براین اساس مردم عزیز در وضعیت فعلی هیچ دغدغه ای برای تامین کالاهای اساسی همچون غلات و روغن در کشور نداشته باشند و آرامش در این عرصه برقرار است.
وزیر جهاد کشاورزی همین طور درباب برخی مطالب مطروحه مبنی براینکه باتوجه به کمبود تامین گندم در بعضی کشورهای همجوار همچون ترکیه امکان قاچاق گندم از ایران به این کشورها وجود دارد، اظهار نمود: یکی از دلیلهای افزایش قیمت خرید تضمینی گندم در کشور این بود که کشاورزان عزیز ما بدون دغدغه بتوانند محصول گندم خودرا تحویل دهند تا امنیت غذایی و معیشت مردم تامین گردد.
ساداتی نژاد اشاره کرد: از شروع برداشت گندم که در استان سیستان و بلوچستان شروع شده، غیور مردان این خطه گندم خودرا به دولت تحویل داده اند و الان این پروسه به خوبی درحال پیشرفت است و با اولویت پرداخت پول گندمکاران صورت خواهد گرفت و هیچ مشکلی نیز در این حوزه وجود ندارد.

1401/01/16
21:00:09
5.0 / 5
669
تگها: كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد