تنفس هوای قابل قبول در پایتخت

تنفس هوای قابل قبول در پایتخت

بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، باتوجه به وزش باد موثر و پراکندگی آلاینده ها، کیفیت هوای تهران امروز (17 فروردین ماه) در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول  قرار گرفته است.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، بامداد امروز (۱۷ فروردین ماه) باتوجه به وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته، وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق برقرار شده است، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی در بعضی مناطق پرتردد افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند. ادامه این شرایط جوی تا اواخر وقت چهارشنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق خواهد شد.

وزش باد مؤثر تا بامداد روز پنجشنبه (۱۸ فروردین ماه) برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت، با این وجود افزایش ترافیک صبحگاهی می تواند در بعضی مناطق پرتردد سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا شود.

شکل گیری تدریجی ناپایداری جوی همراه با احتمال وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات بعدازظهر شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم می آورد همین طور با ادامه این شرایط جوی، رشد ابرناکی و احتمال رگبار پراکنده تا شامگاه پنجشنبه، کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق را در پی خواهد داشت.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۴ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

منبع:

1401/01/17
22:08:18
5.0 / 5
705
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد