فصل صید گیلان با سبد سبک تر صیادان به پایان رسید

فصل صید گیلان با سبد سبک تر صیادان به پایان رسید

مدیرکل شیلات گیلان از اختتام فصل صید با ماهیگیری 2 هزار و 14 تن انواع ماهیان استخوانی آگاهی داد و اضافه کرد: این مقدار نسبت به سال قبل چهار درصد کاهش داشت.


حمیدرضا تقی نصیری روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۴۷ شرکت صیادی پره از ۲۰ مهرماه ۱۴۰۰ که عملیات صیادی خودرا در سواحل گیلان شروع کردند تا اختتام دهه سوم فروردین ماه سال جاری (دوره تمدیدی صید ) موفق شدند ۲ هزار و ۱۴ تن انواع ماهیان استخوانی را صید کنند که این مقدار نسبت به سال قبل چهار درصد کاهش داشته است.
وی ارزش فروش ناخالص این مقدار صید را ۲ هزار و ۳۰۳ میلیاردریال دانست و گفت: غالب سبد صید صیادان پره را ۲ گونه ماهی سفید و کفال بود که از این مقدار هزار و ۲۸۲ تن ماهی سفید( ۶۴ درصد ) و ۶۷۸ تن ماهی کفال (۳۴ درصد) و ۵۴ تن سایر آبزیان دریای خزر (۲ درصد ) بوده است.
نصیری اشاره کرد: علت اصلی کاهش چهار درصدی صید، سرما و کولاک بی سابقه اسفند و اوایل فروردین سالجاری بود که منجر به تعطیلی وعدم فعالیت پره ها در زمان اوج صید صیادان پره بود.
فعالیت صیادی ۴۷ شرکت صیادی پره استان گیلان از ۲۰ مهرماه ۱۴۰۰ شروع شد که بنابر قانون باید تا ۲۰ فروردین ماه گذشته اختتام می یافت. اما با تمدید چندین باره تا ۳۱ فروردین ماه ادامه داشت.

1401/02/04
09:31:28
5.0 / 5
863
تگها: آب , شركت , فروش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد