رگبار باران در تهران

رگبار باران در تهران

به گزارش آبیاری بر مبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران با نفوذ متناوب زبانه های سامانه بارشی همراه با رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید پیشبینی می شود.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بر مبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده، با نفوذ متناوب زبانه های سامانه بارشی، آسمانی قسمتی ابری تا نیمه ابری، در بعضی ساعت ها ابری همراه با وزش باد شدید، گاهی رگبار باران و رعد و برق بخصوص در ساعات پس از ظهر و شب پیشبینی می شود.

از عصر امروز تا فردا شب (۵ تا ۶ اردیبهشت) با تقویت ناپایداری ها گاهی وزش باد خیلی شدید با احتمال توفان موقت گردوخاک و کاهش دید بخصوص در نیمه جنوبی و در پاره ای نقاط رخداد متناوب رعدوبرق با احتمال بارش تگرگ و در ارتفاعات صاعقه مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۳۳ درجه سانتیگراد گرم ترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۶ اردیبهشت) ابری در بعضی ساعت ها همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و گاهی تگرگ با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (۷ اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری گاهی وزش باد شدید و در پس از ظهر رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: از عصر دوشنبه تا اواخر وقت چهارشنبه (۵ تا ۷ اردیبهشت ماه) وزش باد خیلی شدید، خیزش گردوخاک، احتمال توفان موقت بخصوص در نواحی جنوبی و مرکزی، رعد و برق متناوب، بارش تگرگ در نقاط مستعد و رخداد صاعقه در ارتفاعات استان تهران پیشبینی می شود.

در پی حاکمیت این شرایط جوی کاهش دید، لغزندگی موقت جاده ها، صدمه به سازه های موقت، شکستن درختان فرسوده، آبگرفتگی موقت محلی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، جاری شدن روان آب در مسیل ها، احتمال برخورد صاعقه و اختلال موقت در تردد های درون و برون شهری دور از انتظار نیست ازاین رو نسبت به خودداری از توقف در حاشیه رودخانه ها و بستر مسیل ها، اجتناب از فعالیتهای کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ رو، احتیاط در تردد شهری و سفرهای برون شهری، پاکسازی دهانه پل ها و آب روها، استقامت سازه های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی، خودداری از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، پرهیز از تردد از کنار سازه های نیمه تمام و پرهیز از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک سفارش می شود.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

منبع:

1401/02/05
23:39:08
5.0 / 5
885
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد