رئیس سازمان امور عشایری كشور:

شیوه نامه راه اندازی سرپناه برای عشایر در مراحل نهایی است

شیوه نامه راه اندازی سرپناه برای عشایر در مراحل نهایی است

به گزارش آبیاری رئیس سازمان امور عشایری كشور با تاكید به جهت اینكه عشایر باید سرپناه مناسبی داشته باشند، اظهار داشت: با تفاهم و همكاری با سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور، شیوه نامه راه اندازی سرپناه برای عشایر در مراحل نهایی است.


به گزارش روز دوشنبه وزارت جهاد کشاورزی، « کرمعلی قندالی » در دومین گردهمایی ویدئو کنفرانسی مدیران ستادی و استانی امور عشایر سراسر کشور در سال ۹۹، اضافه کرد: در بحث اپیدمی کرونا با اقدامات پیشگیرانه ای که صورت گرفت جامعه عشایری کمتر گرفتار این بیماری شدند که این مهم حاصل تلاشهای همکاران ستادی و استانی به خصوص وزارت بهداشت، هلال احمر، بسیج و سپاه بود.
وی اظهارداشت: دستورالعمل های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کرونا با همان شدت و حدت قبلی، چه در ادارات عشایری و چه در مناطق عشایری، باید مورد توجه قرار داشته باشد.
رییس سازمان امور عشایری کشور خاطرنشان کرد: به علت بارندگی های خوب و پراکنش آن در سطح کشور، سال جاری وضعیت مراتع در مناطق ییلاقی و قشلاقی مطلوب است و خوشبختانه در حوزه نهاده های دامی وضعیت مناسبی را داریم.
اعتبارات عشایری در مناطق کددار هزینه نشود
قندالی با تاکید بر اینکه نباید اعتبارات عشایری در روستاها و مناطقی که دارای کد هستند، هزینه شود، اضافه کرد: این کار خلاف مقررات است چونکه اعتبارات عشایری باید فقط در مناطق ییلاق، قشلاقی و مسیر کوچ عشایر که حوزه کاری سازمان امور عشایر است، هزینه شود.
وی با اشاره آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امیدواریم یک فراکسیون عشایری قوی در مجلس یازدهم تشکیل گردد تا بتوانیم از ظرفیت های تصمیم گیری و تصمیم سازی این فراکسیون و مجلس در حوزه قانون گذاری و عرضه خدمات بهتر به عشایر استفاده نماییم.
رییس سازمان امور عشایری اضافه کرد: تعامل و ارتباط با نمایندگان مجلس شورای اسلامی بسیار مهم می باشد و باید در دستور کار باشد.
وی درباره راه اندازی برنامه "رویش" در سیما توسط وزیر جهاد کشاورزی، اظهار داشت: اخیرا برنامه "رویش" ویژه وزارت جهاد کشاورزی در شبکه آموزش سیما شروع به کار کرده که باید از این ظرفیت برای معرفی عشایر و توانمندی های آنان هم از راه سازمان و هم از راه تشکل های عشایری بهره ببریم.
قندالی ضمن تبریک برای حائز رتبه شدن روابط عمومی سازمان در بخش "ارتباطات مردمی" در ارزیابی سالانه روابط عمومی های وزارت جهاد کشاورزی، و با تاکید بر اینکه روابط عمومی آئینه تمام نمای یک دستگاه است اظهارداشت: روابط عمومی باید همه چیز را به صورت شفاف نشان دهد و چالش ها را بیان کند.
وی درباره طرح زنجیره تولید گوشت قرمز، اظهار داشت: این طرحی باید توام با زنجیره ارزش و زنجیره ارتقاء بهره وری و با محوریت تولید و بهره وری از منابع تولید، اشتغال و منابع انسانی و مادی و فیزیکی صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه سال جاری بوستان های جنگلی مملو از علوفه هستند و به دنبال این هستیم تا مجوز برای بهره مندی دام عشایر از این ظرفیت ها را دریافت نماییم خاطرنشان کرد: در مورد بیمه دام، بیمه اجتماعی عشایر و پلاک گذاری دام عشایر باید اقدامات مناسب تری انجام و گزارش کاملی از آن داشته باشیم.
سازمان امور عشایر ایران با تاکید بر اینکه تمام تلاش ما کمک به جامعه عشایری کشور است، تصریح کرد: سال جاری نه تنها تولیدات عشایر کم نخواهد شد، بلکه نسبت به سال قبل تولید افزایش می یابد.
وی با اشاره به اینکه در کنار پروژه های دارای اعتبارات ملی در استان ها باید یک پیوست مشارکت استانی هم آورده شود، اضافه کرد: ضروریست مدیران استانی در این خصوص با مسئولین استانی و شهرستانی همچون فرمانداران تعامل داشته باشند.


1399/03/14
22:06:05
5.0 / 5
2243
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد