مشاور وزیر جهاد كشاورزی خبر داد:

کشت قراردادی برنج در ۲۶ هزار هکتار

کشت قراردادی برنج در ۲۶ هزار هکتار

به گزارش آبیاری مدیرکل دفتر هماهنگی امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که امسال 26 هزار هکتار از اراضی شالیزاری مازندران را در قالب کشت قراردادی انجام شده است، اظهار داشت: تولیدکنندگان در تنظیم بازار نقش اساسی دارند و جهاد کشاورزی پشتوانه قوی برای آنها است.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «هوشنگ محمدی» با اعلان اینکه اهتمام وزیر جهاد کشاورزی برای اجرای طرح کشاورزی قراردادی است و تلاش خوبی در این راستا صورت گرفته است، اضافه کرد: کشاورزی قراردادی برای میوه شب عید با محوریت سیب و مرکبات صورت خواهد گرفت و بطور مستقیم با کشاورزان قرارداد منعقد خواهد شد.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال مازندران ۲۶ هزار هکتار از اراضی شالیزاری را در قالب کشت قراردادی برنج انجام داده است.
محمدی اشاره کرد: خوشبختانه مازندران اجرای طرح کشاورزی قراردادی را به خوبی انجام داده است و از سطح ابلاغی فراتر رفته است که جای تقدیر دارد.
نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی در قرارگاه امنیت غذایی مازندران اشاره کرد: مازندران در تامین جوجه یکروزه کشور نقش اساسی دارد و توانمندی خوبی دراین زمینه دارد.
وی اضافه کرد: مازندران از روز گذشته حمل مرغ منجمد را به ۶ استان کشور آغاز نموده است و این روند امروز هم ادامه داشت.
این مسئول افزود: امروز ۱۳۰ هزار قطعه مرغ زنده به تهران ارسال و حدود ۲۰۰ تن مرغ گرم نیز کشتار و ارسال خواهد شد.
محمدی با اشاره به تعدد کارخانه های روغن کشی در مازندران اظهار داشت: ۱۱ کارخانه روغن در مازندران وجود دارد که طی چند روز آینده روغن به همه کشور ارسال خواهد شد و مشکلی در تامین روغن وجود نخواهد داشت.
وی اضافه کرد: تخم مرغ هم از استان گلستان به تهران ارسال خواهد شد.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد: خوشبختانه انگیزه کافی برای کارکردن در جهاد کشاورزی وجود دارد و با تیم قوی که در کنار رئیس سازمان مازندران وجود دارد در تنظیم بازار شب عید و ماه مبارک رمضان مدیریت خوبی صورت گرفت و مشکلی در کالاهای اساسی وجود نداشت.


منبع:

1401/02/21
19:10:38
5.0 / 5
703
تگها: كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد