جزئیات تأمین سرمایه در گردش فعالیتهای شیلاتی

جزئیات تأمین سرمایه در گردش فعالیتهای شیلاتی

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بودجه سازمان شیلات ایران، جزئیات تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی حوزه شیلات را شرح داد.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «رجبعلی قربانزاده» ضمن اشاره به آزادسازی ارز دولتی برای تأمین نهاده های تولید همچون سویا، ذرت و جو عنوان کرد: وزارت جهاد کشاورزی به جد درحال تأمین نقدینگی (سرمایه در گردش) با نرخ ۱۰ تا ۱۲ درصد برای واحدهای تولیدی دام، طیور و آبزیان است.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بودجه سازمان شیلات ایران اضافه کرد: با پیگیری معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات و جلسات کارشناسی در معاونت برنامه ریزی و اقتصادی وزارت خانه و اداره کل پشتیبانی از سرمایه گذاری وزارت متبوع، توافق های اولیه برای بهره مندی شیلات از این منابع صورت گرفته و امیدواریم با ابلاغ دستورالعمل وزارت خانه به بانک کشاورزی عملیات اجرایی آن در چند روز آینده در چارچوب سامانه سیتا اجرایی شود.
قربانزاده خاطرنشان کرد: جزئیات و چگونگی بهره مندی از این تسهیلات سرمایه در گردش برای واحدهای آبزی پروری متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.
این مقام مسئول افزود: همینطور سازمان شیلات ایران به جد درحال پیگیری "شیلات کارت" برای تأمین نهاده های تولید آبزیان هم می باشد که توافق های اولیه با وزارت جهادکشاورزی انجام شده است.
وی اضافه کرد: توافق اولیه صورت گرفت تا حداقل با ۲۰۰ میلیارد تومان از منابع سال ۱۴۰۰ وزارت خانه (بند الف تبصره ۱۸) با بهره ۱۲ درصد به شیلات اختصاص داده شود تا در چارچوب قرارداد با بانک کشاورزی، "شیلات کارت" تعریف شود که این اقدام با حضور نماینده بانک کشاورزی توافق شده و درحال تنظیم پیش نویس قرارداد با بانک کشاورزی و وزارت خانه هستیم که بمحض نهایی شدن اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.
قربانزاده تصریح کرد: همینطور از محل ردیف اعتبارات کمک های فنی و اعتباری شیلات مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش با تنظیم قرارداد با بانک کشاورزی و با بهره ۱۴ درصد و تأمین یارانه آن از محل اعتبارات سازمان شیلات تأمین می شود و برش استانی آن به بانک کشاورزی جهت ابلاغ به سرپرستی های استان ارسال شده است که بخشی از نقدینگی واحدهای تولیدی حوزه شیلات از این طریق تأمین خواهد شد.


منبع:

1401/02/28
13:49:43
5.0 / 5
579
تگها: آب , كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد