ورود توده جدید گرد و خاک به کشور طی روز جمعه

ورود توده جدید گرد و خاک به کشور طی روز جمعه

آبیاری: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود توده جدید گرد و خاک به غرب و جنوب غرب کشور طی روز جمعه (30 اردیبهشت ماه) آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، گفت: برمبنای تحلیل آخرین داده های تصاویر ماهواره ای، گردوخاک منتقل شده از کشور عراق امروز (۲۸ اردیبهشت ماه) نیمه غربی و بخش هایی از جنوب کشور در بوشهر و خلیج فارس همین طور استانهای البرز و تهران را فراگرفته است که در این مناطق شاهد کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی خواهیم بود. در روز جمعه(۳۰ اردیبهشت) باردیگر با شکل گیری گردوخاک روی عراق، شرایط برای انتقال آن به مناطق غرب و جنوب غرب کشور مهیا می شود.

وی اضافه کرد: امروز( ۲۸ اردیبهشت) در بعضی نقاط استانهای اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی، استانهای ساحلی خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و گاهی گردوخاک پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: روز پنجشنبه (۲۹ اردیبهشت) در استانهای خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و بصورت پراکنده در شمال استانهای اردبیل و آذربایجان شرقی در بعضی ساعات رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

وی افزود: جمعه(۳۰ اردیبهشت) در غرب سواحل دریای خزر و شمال استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل بارش پراکنده و شنبه (۳۱اردیبهشت) در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و ارتفاعات البرز شرقی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

ضیاییان افزود: یکشنبه ( اول خرداد) در بیشتر مناطق کشور خصوصاً جنوب غرب و جنوب وزش باد شدید پیش بینی می شود که در بعضی ساعات با گرد و خاک همراه خواهد بود. نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز نیز تا روز جمعه ( ۳۰اردیبهشت) مواج خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباب وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۹ اردیبهشت) صاف تا کمی ابری گاهی غبارآلود همراه با وزش باد و احتمال وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۳۰ اردیبهشت) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در خاتمه اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۸ و۲۹ اردیبهشت) اهواز با دمای ۳۹درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای ۵ و ۶ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1401/02/28
22:24:07
5.0 / 5
614
تگها: كیفیت , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد