رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاكید كرد

دستگاه های اجرائی مکلف به استفاده از نوآوری های استاندارد

دستگاه های اجرائی مکلف به استفاده از نوآوری های استاندارد

به گزارش آبیاری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اعلان اینکه اکوسیستم توان اجرای سیاست ها را ندارد و هیچ سازمانی حق ایجاد چالش در سازمان حفاطت محیط زیست را ندارد، اظهار نمود: سازمان محیط زیست محل ارائه راهکار برای رفع چالش ها است که در این میان از شرکت های دانش بنیان بعنوان نقطه عطف یاد می شود.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا علی سلاجقه امروز(۳ خرداد) در اولین همایش ملی"محیط زیست و تولیدات دانش بنیان، نیازها و فرصت ها" که در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست برگزارشد، با اشاره به این که امروز یادآور روز آزادسازی خرمشهر قهرمان و پیروز به دست جوانان آموزش دیده در مکتب خمینی ( ره) است، اظهار نمود: اهمیت دانش بنیان فقط در مسائل مصرفی نیست و در بحث اندیشه و عقل است. تقابل این روز با همایش دانش بنیان از اهمیت بالایی برخوردار و این همایش عرصه ای برای توسعه اندیشه های بزرگ است.

وی اضافه کرد: این یک تقابل میمون است که ما می توانیم به جوانان کشور با اندیشه های بزرگ اعتماد نماییم. طی این سال ها با وجود تحریم های اقتصادی و ذهنی، شاهد پرواز این اندیشه ها بودیم. امروز این سالن انباشته از اندیشه هایی است که باید برای آنها ارزش قایل شویم و بستر پرواز آنها را فراهم نماییم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اعلان اینکه تمام ظرفیت های سازمان حفاظت محیط زیست در اختیار شرکت های دانش بنیان است، اظهار نمود: من از شما جوانان و اندیشه های نو خواهشمندم که در کنار اندیشه های خاص مربوط به طبیعت اندیشه های دینی را نیز مدنظر داشته باشید. برنامه دینی با آنکه بسیار اندیشه های دانش بنیانی دارد، متاسفانه در بطن جامعه اعمال نشده است.
سازمان حفاطت محیط زیست محل حل چالش هاست
وی افزود: تفکر سرمایه داری بشر را برده خود می داند و به بشر و طبیعت رحم نمی کند و در تمام فرایندهای انسان با انسان، اجتماع با اجتماع و انسان با طبیعت با تفکرات ضد ارزش خود وارد شد و محیط زیست کشور را گرفتار مخاطره و لطمه شد. ما بر طبق معیارهای دانش برخورد نکردیم و فقط طبیعت را برده خود کردیم و تک بعدی نگاه کردیم.

سلاجقه با اعلان اینکه اکوسیستم توان اجرای سیاست ها را ندارد و هیچ سازمانی حق ایجاد چالش در سازمان حفاطت محیط زیست را ندارد، اظهار نمود: سازمان محیط زیست محل ارائه راهکار برای رفع چالش ها است که در این میان از شرکت های دانش بنیان با عنوان نقطه عطف یاد می شود.

وی افزود: سازمان محیط زیست کشور از دستگاه های مختلف درخواست دارد که از اندیشه های نو دانش بنیانی بهره گیری کنند. نیاز است که شرایط توسط شرکت های دانش بنیان مورد بازنگری قرار گیرد تا بتوانیم مشکلات را حل نماییم. تراوشات ذهنی و تصور و خیال پردازی نمی خواهیم بلکه نیاز به عمل گرایی است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: در مباحث مربوط به همه چالش هایی که عنوان شد، در خواست ما از شرکت های دانش بنیان این است که باتوجه به وضعیت اقتصادی همچنان ایده های نو و جدید خودرا عرضه کنند و ما نیز بعنوان نیروی واسطه این ایده ها را به مرحله عملیاتی برسانیم.
الزام فعالیت شرکت های دانش بنیان در قلب سازمان های اجرایی
وی افزود: در تمام سطوح از قبیل دریاها، تالاب ها و ایجاد مشاغل متفاوت سازمان حفاظت همراه شرکت های دانش بنیان است. منابع طبیعی و خام کشور توانایی بهره برداری مستقیم را دیگر ندارد ولی امیدواریم با کمک شرکت های دانش بنیان شرایط بهتری پیدا نماییم.

سلاجقه در آخر اشاره کرد: این دولت اعتقاد دارد که شرکت های دانش بنیان باید وارد میدان شوند. لازم است که این شرکتها در قطب های مختلف علمی ساماندهی شوند و دستگاه های اجرائی مکلف هستند که ایده ها و نوآوری هایی را که مهر استاندارد دریافت کرده اند، به کار گیرند و این شرکتها در قلب سازمان های اجرائی فعال باشند. سازمان محیط زیست در کوشش برای تسهیل حضور شرکت های دانش بنیان در سازمان های اجرائیست و من به دانش بنیان ها ایمان دارم.

منبع:

1401/03/03
15:09:01
5.0 / 5
777
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد