در مدت ۲ ماه انجام شد؛

تامین بیش از ۴ میلیون تن کالای اساسی از منابع داخلی و خارجی

تامین بیش از ۴ میلیون تن کالای اساسی از منابع داخلی و خارجی

به گزارش آبیاری شرکت تجاری دولتی ایران اعلام نمود: در دو ماهه ابتدایی امسال بیش از چهار میلیون تن انواع کالاهای اساسی از منابع داخلی و خارجی تامین شده است.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از شرکت تجاری دولتی ایران، برای قرار گرفتن نهاده ها در چرخه مصرف داخل کشور به مبادی مصرف و مراکز ذخیره سازی این کالاها ارسال شده و این محصولات شامل گندم، برنج، روغن خام و دانه های روغنی است.
بر اساس نیاز کشور و بعد از انجام برنامه ریزی های لازم، برای خرید تضمینی آن از کشاورزان کشور و واردات آنها از کشورهای صادکننده اقدام شده است.
خرید تضمینی گندم در کشور از چهارم فروردین ماه امسال در کشور شروع شده و تا اختتام اردیبهشت ماه، بیش از ۲ میلیون تن از این کالای راهبردی از گندمکاران کشور خریداری شده است تا در کنار تامین آن بوسیله واردات، ذخایر این محصول راهبردی در وضعیت اطمینان بخش قرار گیرد.
این گزارش حاکی می باشد، همزمان با خرید تضمینی گندم، نسبت به خرید دانه روغنی کلزا نیز در کشور اقدام شده و طی دو ماه اخیر، ۷۵ هزار تن از این کالای راهبردی از کلزاکاران کشور خریداری و برای استحصال روغن به کارخانجات روغن کشی ارسال شده است.
بر طبق این گزارش، در ۲ ماه گذشته، میزان تامین روغن خام بوسیله منابع خارجی به ۱۷۳ هزار تن رسیده است، ضمن این که در همین مدت واردات ۶۹ هزار تن انواع برنج خارجی به کشور نیز محقق شده است.
گفتنی است، با برنامه ریزی های انجام شده، میزان ذخایر راهبردی محصولات راهبردی کشاورزی کشور نسبت به سال قبل بالا رفته و موجودی این کالاها در مراکز و تأسیسات نگهداری آنها در موقعیت مطمئن قرار دارد.


منبع:

1401/03/08
14:29:43
5.0 / 5
792
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد