وزیر جهاد كشاورزی تاكید كرد؛

تأمین مالی تولیدکنندگان با استفاده از صندوق های سرمایه گذاری

تأمین مالی تولیدکنندگان با استفاده از صندوق های سرمایه گذاری

به گزارش آبیاری وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که این وزارت خانه خرید گوشت مرغ و تخم مرغ را ضمانت می کند، اظهار داشت: سازمان های جهاد کشاورزی استانهای کشور از ظرفیت صندوق های سرمایه گذاری بخش کشاورزی ازجمله صندوق طیور برای تأمین مالی تولیدکنندگان استفاده کنند.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «سید جواد ساداتی نژاد» در جلسه قرارگاه امنیت غذایی با اشاره به اینکه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها کار بزرگی است که دولت برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور شروع کرده است، اضافه کرد: این طرح اهمیت دارد و ارزش های میان مدت و بلندمدت زیادی دارد.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه گام اول این طرح مصرف کننده بوده و به اتمام رسیده است، خاطرنشان کرد: وارد اجرای گام دوم یعنی پشتیبانی از تولیدکنندگان شده ایم.
وی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی در کنار تولیدکنندگان مشمول طرح مذکور است، اظهار داشت: مسائل و مشکلات باید روزانه و ساعتی رصد و حل وفصل شود.
ساداتی نژاد با تکیه بر تسریع پرداخت تسهیلات طرح مذکور به تولیدکنندگان مشمول اضافه کرد: بانک کشاورزی وظیفه بسیار مهمی در این حوزه دارد که امیدواریم سربلند باشد.
وی با اشاره به اینکه نماینده جهاد کشاورزی استان ها و شهرستان ها باید در بانک کشاورزی حضور داشته باشد، خاطرنشان کرد: باید نماینده جهاد کشاورزی استان در شعبات بانک کشاورزی رصد و مسائل مربوطه را لحظه ای برطرف کنند.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: چک برگشتی، معوقات، دیون گذشته و ارزیابی وثایق به هیچ عنوان نباید مانع پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان مشمول باشد.
عضو کابینه دولت سیزدهم با اشاره به اینکه نقش زنجیره های پرورش طیور در مدیریت چالش های احتمالی دارای اهمیت بالایی است، اظهار داشت: زنجیره ها می توانند واحدهای پرورش دهنده خرد را ذیل خود مدیریت و ساماندهی کنند.
ساداتی نژاد با تکیه بر این که زنجیره ها هر مشکلی داشته باشند، وزارت جهاد کشاورزی آنرا حل خواهد کرد، اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی خرید گوشت مرغ و تخم مرغ زنجیره ها را ضمانت می کند.
وی بیان نمود: سازمان های جهاد کشاورزی استانهای کشور از ظرفیت صندوق های سرمایه گذاری بخش کشاورزی ازجمله صندوق طیور برای تأمین مالی تولیدکنندگان استفاده کنند.
وزیر جهاد کشاورزی در ادامه خاطرنشان کرد: رؤسای سازمان های جهاد کشاورزی استانهای کشور نسبت به مقابله با کاهش طول دوره پرورش طیور و کاهش جوجه ریزی مزارع پرورش کوشا باشند.
ساداتی نژاد با اشاره به اینکه باید از تمام ظرفیت واحدهای پرورش طیور استفاده شود، اظهار داشت: واحدهای پرورش دهنده طیور می توانند با نظر خود نسبت به افزایش جوجه ریزی بیشتر از تعداد تعیین شده در پروانه خود اقدام نمایند.
به گفته وزیر جهاد کشاورزی، مرغداری های فاقد مجوز هم به صورت موقتی طی یک دوره با هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی استان و شهرستان و همینطور با هماهنگی سازمان دامپزشکی کشور و معاونت دام این وزارت خانه می توانند جوجه ریزی داشته باشند.
وی افزود: در صورت جوجه ریزی، مرغداری فاقد مجوز که به صورت موقت مجوز دریافت کرده اند، می توانند از تسهیلات درحال ارائه استفاده کنند.
وزیر جهاد کشاورزی، معاونت امور تولیدات دامی را مامور رسیدگی به مشکلات پرورش دهندگان بوقلمون، شترمرغ، آبزیان و سایر ماکیان کرد.


منبع:

1401/03/10
16:56:51
5.0 / 5
652
تگها: آب , كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد