ارزش گندم های خریداری شده در کشور بیشتر از ۲ و نیم برابر شد

ارزش گندم های خریداری شده در کشور بیشتر از ۲ و نیم برابر شد

شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام نمود: ارزش گندم های خریداری شده از کشاورزان از آغاز سال جاری، با بیشتر از ۲ و نیم برابر افزایش، به ۲۳ هزار و ۷۴۵ میلیارد و ۶۴۲ میلیون تومان رسید.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، خرید تضمینی گندم کشور از چهارم فروردین ماه سالجاری در استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان و خوزستان شروع شد و به تدریج ۱۳ استان دیگر هم تابحال وارد عملیات خرید این محصول راهبردی شده اند.
افزایش نیم میلیون تنی خرید گندم از گندمکاران در سال ۱۴۰۱
بر اساس این گزارش، سال جاری هر کیلوگرم گندم از گندمکاران، با بیشتر از دو برابر افزایش نسبت به سال گذشته، ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می شود که به این ترتیب، گندم های خریداری شده از آغاز سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیشتر از ۲.۵ برابر و به عبارتی ۱۷۲ درصد افزایش پیدا کرده است.
همچنین خرید تضمینی این محصول راهبُردی از شروع سال جدید از نظر وزن هم با ۵۱۰ هزار تن افزایش نسبت به بازه زمانی مشابه سال قبل، از یک میلیون و ۷۳۶ هزار تن به دو میلیون و ۲۴۶ هزار تن رسیده است.
گفتنی است؛ هم اکنون خرید گندم در ۱۶ استان کشور در جریان است و گندمکاران، ۳۴۰ هزار محموله از محصولات تولیدی خویش را به مراکز خرید تضمینی گندم در استانهای مذکور تحویل داده اند.

1401/03/11
14:00:48
5.0 / 5
828
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد