معاون وزیر جهاد كشاورزی خبر داد:

اجرای کشت قراردادی 2 میلیون هکتاری اراضی کشاورزی کشور در سال آینده

اجرای کشت قراردادی 2 میلیون هکتاری اراضی کشاورزی کشور در سال آینده

آبیاری: معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: سال آینده 2 میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور باید تحت کشت قراردادی قرار گیرد.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «علیرضا مهاجر» در بازدید از مزارع غلات شهرستان ورامین، با تاکید بر کشت قراردادی باهدف تامین سرمایه در گردش هزینه های کشت و نهاده های مصرفی گفت: با این راه حل می توان کشاورز را نجات داد تا به تولید لطمه نخورد.
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: در برنامه ریزی جدید وزارت جهاد کشاورزی، یارانه ها به سمت کارهای هدفمند جهت ارتقای راندمان تولید خصوصاً تهیه ادوات کشاورزی سوق یافته است.
وی با اشاره به دستور مقام عالی وزارت در نخستین جلسه ستاد ملی زراعت، اشاره کرد: در این جلسه قرار شد بذور تولیدی شرکت های تولید بذر توسط شرکت تجاری دولتی خریداری و سپس ارزش بذری توسط وزارتخانه به استانها جهت پشتیبانی از تولید پرداخت گردد.
وی، استان تهران را ویترین کشاورزی کشور دانست و اضافه کرد: آب، خاک و سهولت دسترسی به جامعه مصرفی از مهم ترین خاصیت های استان تهران است.
مهاجر خوداتکایی را بعنوان یک اصل مهم برشمرد و اظهار داشت: باتوجه به جنگ های منطقه ای باید به داشته های خودمان یعنی کشاورزان بعنوان سرمایه های گرانقیمت اتکا داشته باشیم.
وی همین طور با تاکید بر رعایت سفارش های فنی در مزارع اشاره کرد: باید توجه جدی به مصرف کودهای پایه شده و تعادل بین مصرف کودهای ازته، پتاسه و فسفات صورت گیرد.
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر موضوع آموزش اظهار داشت: درصدی از بودجه باید به آموزش تخصیص یابد، چونکه ارتقای علمی کشاورزان، افزایش کمی و کیفی تولید را به دنبال دارد.


منبع:

1401/03/11
22:57:17
5.0 / 5
934
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد