معاون وزیرجهادكشاورزی:

حفظ و تامین امنیت غذایی کشور اولویت نخست دامپزشکی است

حفظ و تامین امنیت غذایی کشور اولویت نخست دامپزشکی است

به گزارش آبیاری ایرنا- معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی اظهار داشت: حفظ و تامین امنیت غذایی بعنوان اولویت نخست سازمان دامپزشکی کشور است و برای رسیدن به این امر از تمام ظرفیت ها به ویژه ظرفیت های جهادی استفاده می شود.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، سید محمد آقامیری روز پنجشنبه در آیین شروع رزمایش مشترک گروههای جهادی تخصصی دامپزشکی کشور در استقبال از کنگره ملی ۱۰هزار شهید جامعه عشایری با عنوان قرارگاه محرومیت زدایی در استان چهارمحال و بختیاری، اضافه کرد: کنترل بیماریهای دام و طیور، تامین فراورده های سالم و اقتصاد دامپروری، پیشگیری و کنترل بیماریهای دامی به مفهوم عام شامل انواع دام، طیور و آبزیان و بیماریهای مشترک بین انسان و دام، کنترل و نظارت بهداشتی بر فراورده های خام دامی و نظارت بهداشتی بر اماکن دامی شامل تمام کارخانه های خوراک دام و کشتارگاه ها، دامداری ها و مرغداری ها همچون کارهای دامپزشکی در امتداد تامین امنیت غذایی است.
وی با اشاره به این که بسیج مستضعفان یکی از آرمان های امام راحل است، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت بسیج و گروههای جهادی در همه عرصه ها به ویژه در بخش تامین امنیت غذایی، کنترل و پیش گیری از بیماریهای دام و همین طور بیماریهای مشترک بین انسان و دام از اهمیت بالایی برخوردارست.
آقامیری اضافه کرد: در طول هشت سال دفاع مقدس، گروههای جهادی و جوانان برای دفاع از کشور و اقتدار نظام و انقلاب به میدان آمدند و امروز نیز نیروهای بسیجی در همه عرصه ها فعالیت دارند.
وی با اعلان اینکه امروز بسیج برای ما یک پرچم، علامت و یا نماد نیست، اظهار داشت: بسیج برای کشور یک تفکر است که این گروههای بسیجی در همه عرصه ها حضور فعال دارند و تفکر بسیجی در امتداد خدمت به مردم و محرومان است.
معاون وزیر جهادکشاورزی اظهار داشت: اجرای اردوهای جهادی در امتداد محرومیت زدایی و رفع مشکلات و تبعیض ها یک ظرفیت است و سازمان دامپزشکی امروز بعنوان یک سازمان حاکمیتی از این ظرفیت برای خدمت رسانی به مردم و محرومان و ارتقاء بهداشت عمومی و ارتقاء امنیت غذایی بهره برده است.
وی با تاکید بر این که تامین امنیت غذایی و بهداشت عمومی و سلامت مردم از با اهمیت ترین وظایف سازمان دامپزشکی است، اظهار داشت: این سازمان برای حفظ سلامت مردم از هیچ اقدامی کوتاهی نمی کند و برای رسیدن به این امر از ظرفیت جهاد دامپزشکی استفاده می نماید.
آقامیری گفت: اجرای اردوی جهادی دامپزشکی یکی از اولویت های سازمان دامپزشکی است که این اردوی جهادی در آستانه برگزاری اولین کنگره ملی ۱۰هزار شهید جامعه عشایری کشور شروع شد و سمپاشی اماکن دامی، اجرای برنامه ها و اقدامات پیشگیرانه از بیماری دام و همین طور بمیاری های مشترک بین انسان و دام، کنترل خیلی از بیماریها در دستور کار این گروههای جهادی قرار گرفته است.
به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، برگزاری اولین کنگره ملی بزرگداشت ۱۰ هزار شهید جامعه عشایری بعنوان یک رخداد بزرگ فرهنگی از سال ۹۸ در کشور شروع شد و میزبانی این کنگره ملی به چهارمحال وبختیاری داده شده است و اواخر خردادماه سالجاری در شهرکرد برگزار می شود.
جامعه عشایری ۳۳۲ شهید زن، ۸۵۰ شهید دانش ‍ آموز، ۱۷۳ شهید فرهنگی، ۵۳ شهید مدافع حرم در سطح کشور را تقدیم نظام اسلامی کرده است.
چهارمحال و بختیاری یکی از سه استان نخست کشور در بخش عشایری است.منبع:

1401/03/13
17:54:08
5.0 / 5
558
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد