رییس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران:

نیاز به نقدینگی گاوداری ها بالا رفته است

نیاز به نقدینگی گاوداری ها بالا رفته است

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران از افزایش نقدینگی گاوداری ها آگاهی داد و اظهار داشت: به سبب بروکراسی اداری گاوداران هنوز نتوانسته اند از تسهیلات 20 هزار میلیارد تومانی برای تامین خوراک دام بهره مند شوند.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «سید احمد مقدسی» روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت روز جهانی شیر اضافه کرد: با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، نیاز گاوداری ها به نقدینگی بالا رفته و تا حالا ۱۱۰ میلیارد تومان از طرف گاوداران استفاده شده و مابقی تسهیلات را دریافت نکرده اند.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران گفت: در پی اصلاح نظام یارانه ای قسمتی از نهاده یارانه ای گاوداری ها تحویل داده نشده بطوریکه تا حالا پنج استان بزرگ کشور و قطب تولید دام سنگین ۳۵ هزار تن جو طلب دارند که وزارت جهاد کشاورزی هنوز پرداخت نکرده است.
وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی پیش از این که مطالبات تولیدکنندگان را پرداخت کند، ۱۰ روز آخر اردیبهشت خوراک دام را با نرخ نیمایی در سامانه بازارگاه عرضه نمود، بدین سبب نهاده ای که در سامانه بازارگاه عرضه می شود باید ۵۰ درصد آن بصورت نقد از طرف دامداران پرداخت گردد و باتوجه به بالارفتن حجم نقدینگی، تامین چنین مبالغی از توان تعدادی از گاوداران خارج است.
مقدسی درباره وضعیت تولید شیر خام اظهار داشت: با اصلاح نظام یارانه ای، میزان تولید شیر خام در کشور مطابق با میانگین کشورهای اروپایی است و مشکلی از نظر میزان تولید وجود ندارد.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران اضافه کرد: حالا نهاده های دامی توسط برخی شرکت های وابسته به سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و شرکت پشتیبانی امور دام و همین طور یک شرکت خصوصی هنوز به دامداران تحویل داده نشده است، درحالی که پول را از فروردین ماه دریافت کرده اند.
به گفته وی، نهاده های دامی این شرکتها در گمرکات موجود است.


منبع:

1401/03/16
21:30:41
5.0 / 5
785
تگها: شركت , كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد